Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Tenis-DC: Safin nebude hrať proti Čechom v Davisovom pohári

TASR|30. jan 2003 o 12:16

Moskva 30. januára (TASR) - Najlepší ruský tenista Marat Safin nebude reprezentovať svoju krajinu v zápase 1. kola svetovej skupiny Davisovho pohára ...

Moskva 30. januára (TASR) - Najlepší ruský tenista Marat Safin nebude reprezentovať svoju krajinu v zápase 1. kola svetovej skupiny Davisovho pohára na budúci týždeň proti Českej republike v Ostrave. Dôvodom je zranené zápästie, ktoré ho vyradí z hry približne na mesiac.

"Safinovo zranenie je vážnejšie, než sme pôvodne predpokladali. Je dokonca možné, že sa od tenisu bude musieť oddýchnuť na dlhšie obdobie," povedal Šamil Tarpiščev, nehrajúci kapitán obhajcov trofeje v Davisovom pohári. Svetová sedmička si zranenie privodila na grandslamovom Australian Open pred zápasom tretieho kola proti neskoršiemu nemeckému finalistovi Rainerovi Schüttlerovi.

Lídrami ruského tímu sa tak stanú iba 20-ročný Michail Južnyj a bývalá svetová jednotka Jevgenij Kafeľnikov. Južnyj bol hrdinom decembrového davsicupového finále proti Francúzsku - Rusi vyhrali v Paríži tesne 3:2, keď sa o rozhodujúci bod proti držiteľovi trofeje postaral práve Južnyj. Okrem nich sú v ruskom výbere proti Česku víťaz januárového turnaja v Adelaide Nikolaj Davydenko a neznámy mladík Igor Andrejev.

mp pe

Súvisiace články