Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Tenis-DC: Rusi a Francúzi sú v semifinále Davisovho pohára miernymi favoritmi

TASR|Publikované 19. sep 2002 o 16:33

Bratislava 19. septembra (TASR) - V semifinále svetovej skupiny Davisovho pohára tenistov sa od piatka do nedele stretnú v Moskve Rusko s Argentínou, ...

Bratislava 19. septembra (TASR) - V semifinále svetovej skupiny Davisovho pohára tenistov sa od piatka do nedele stretnú v Moskve Rusko s Argentínou, v Pariží na antukovom dvorci nastúpia obhajcovia trofeje Francúzi proti USA.

Rusi budú v domácom prostredí miernymi favoritmi, keď nehrajúci kapitán Šamil Tarpiščev bude mať k dispozícii osvedčené duo Marat Safin, Jevgenij Kafeľnikov. Safin, ktorému vo štvrtok v ranných hodinách neznámi zlodeji ukradli auto BMW, nastúpi v úvodnej piatkovej dvojhre proti Juanovi Ignaciovi Chelovi, po nich si zmerajú sily Kafeľnikov a Gaston Gaudio.

Kafeľnikov v uplynulých dňoch viackrát zdôraznil, že ak Rusi získajú v tomto roku "šalátovú misu", ukončí svoju úspešnú kariéru. Proti Gaudiovi ho nečaká ľahká úloha, pretože Argentínčan v Davisovom pohári v deviatich zápasoch neokúsil trpkosť prehry a zvíťazil aj v jedinom doterajšom vzájomnom dueli. "Cítim sa zdravotne úplne fit, problémy s prstom, ktoré ma prenasledovali počas turnaja v Taškente, pominuli a som pripravený vybojovať pre Rusko dva body," povedal Kafeľnikov.

V areáli Roland Garros bude stáť Francúzom v ceste za postupom do finále reprezentácia USA. V prvej piatkovej dvojhre sa predstavia Arnaud Clement a Andy Roddick, v druhom singli si zmerajú sily francúzska jednotka Sebastien Grosjean s Jamesom Blakeom. Grosjeana trápili v uplynulých dňoch problémy s chrbticou a Clement už od júla zápasi so zápalom šľachy v oblasti zápästia, napriek tomu im nehrajúci kapitán francúzskeho tímu Guy Forget dal dôveru.

semifinále:

Moskva: Rusko - Argentína

piatok: Marat Safin - Juan Ignacio Chela, Jevgenij Kafeľnikov - Gaston Gaudio

sobota: Safin, Kafeľnikov - David Nalbandian, Arnold Lukas

nedeľa: Safin - Gaudio, Kafeľnikov - Chela

Paríž: Francúzsko - USA

piatok: Arnaud Clement - Andy Roddick, Sebastien Grosjean - James Blake

sobota: Fabrice Santoro, Michael Llodra - Mardy Fish, Todd Martin

nedeľa: Grosjean - Roddick, Clement - Blake

la mp

Súvisiace články