Piatok, 6. augusta, 2021Meniny má Jozefína

Tenis-DC: Rios nedal Kučerovi šancu, Chile vedie v Prešove 1:0

TASR|21. sep 2001 o 18:40

Prešov 21. septembra (TASR) - Úvodnými dvojhrami odštartovali v piatok v Prešove barážové stretnutie o účasť vo svetovej skupine Davisovho pohára tenistov Slovensko - Chile. V prvom zápase nestačil Karol Kučera ako dvojka v domácom tíme na súperovu jednotku Marcela Riosa, keď prehral iba za 81 minút hladko v troch setoch 3:6, 2:6, 3:6. Chile sa tak aj pred zrakmi prezidenta SR Rudolfa Schustera ujalo vedenia 1:0, v druhej piatkovej dvojhre nastúpili na dvorec v Mestskej hale Dominik Hrbatý a Nicolas Massú.

Baráž o účasť vo svetovej skupine DC:

Slovensko - Chile 0:1 po prvej dvojhre

Karol Kučera (SR) - Marcelo Rios (Chile) 3:6, 2:6, 3:6

Začiatok duelu bol až do šiestej hry úvodného setu vyrovnaný, potom však priebeh úplne ovládla bývalá svetová jednotka. Rios v šiestom vzájomnom dueli zobral súperovi podanie prvýkrát za stavu 3:3, keď po Kučerovej dvojchybe premenil vôbec prvý brejkbal v zápase a od tej chvíle už ani raz v stretnutí neprehrával. Za 33 minút sa stal prvý set jeho korisťou a aj v druhom rýchlo viedol 3:1. Čiľan hral agresívnejšie, takmer nechyboval a hoci ho v piatej hre Kučera brejkol, vzápätí prehral slovenský tenista tri hry za sebou na nulu a tak startil šancu na zvrat v skóre. Rios bol totiž lepší vo všetkých herných ukazovateľoch a desať týždňov po operácii členka predvádzal tenis výbornej úrovne. V treťom sete viedol po brejku v druhej hre 3:0 a potom si už bez problémov držal servis až do víťazného konca.