Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Tenis-DC: Po prvom dni hrá Slovensko s Luxemburskom 1:1 -SÚHRN

TASR|4. apr 2003 o 22:21

Esch sur Alzette (TASR) - Po prvom hracom dni zápasu 2. kola 1. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára tenistov Luxembursko - Slovensko na decoturfe ...

Esch sur Alzette (TASR) - Po prvom hracom dni zápasu 2. kola 1. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára tenistov Luxembursko - Slovensko na decoturfe v Eschi je stav nerozhodný 1:1.

Michal Mertiňák pri svojom premiérovom štarte v najprestížnejšej tenisovej tímovej súťaži prehral v úvodnej dvojhre v luxemburskom Národnom tenisovom centre v Esch sur Alzette s výborne podávajúcou domácou jednotkou Gillom Müllerom za 116 minút v troch setoch 5:7, 3:6, 6:7 (6:8). V druhom piatkovom singli zvíťazil Karol Beck nad domácou dvojkou Gillesom Kremerom hladko za 98 minút v troch setoch 6:3, 6:4, 6:2.

Prvé dejstvo duelu Mertiňák - Müller bolo vyrovnané až do stavu 6:5 pre domáceho hráča, Mertiňák však za tohto stavu po dvojchybe a spornom verdikte empajrového rozhodcu zaváhal a stratil svoj servis a tým aj set. Úvod druhého dejstva Slovákovi nevyšiel a svoje podanie prehral už vo štvrtej hre. Keď v siedmom geme nevyužil dve šance na získanie súperovho podania, Müller bez problémov dotiahol druhý set do víťazného konca pomerom 6:3. V úvode tretieho setu mal v druhej hre Meritňák tri brejkbaly, ale ani jeden nevyužil. Obaja hráči si udržali svoj servis až do skrátenej hry. V nej najskôr dominoval Müller, ktorý viedol už 6:2. Mertiňák však všetky štyri mečbaly odvrátil a vyrovnal na 6:6. Piaty mečbal za stavu 7:6 však Luxemburčan premenil a dostal svoj tím do vedenia 1:0.

V dueli medzi Beckom a Kremerom mali všetky sety podobný priebeh. Slovenský hráč vždy na začiatku získal súperovo podanie a potom si bez väčších problémov držal svoj servis až do víťazného konca. Luxemburčan síce riskoval, ale v rozhodujúcich momentoch často kazil, naopak Beck dokázal pridať vtedy, keď to bolo potrebné a počas celého súboja ani raz nestratil svoj servis. V sobotu je na programe dôležitá štvorhra, do ktorej nehrajúci kapitán slovenského tímu Miloš Mečíř nominoval dvojicu Beck, Igor Zelenay.

Nehrajúci kapitán SR Miloš Mečíř: "Prvý zápas bol veľmi tesný, obaja hráči Mertiňák a Müller veľmi dobre podávali, ale v koncovkách zahral Müller veľmi dobre. Ukázal, že má na dvorci prehľad, ale keby Mišo premenil šance, mohlo to vyzerať aj inak. Zdalo sa mi, že Karol hral toľko koľko potreboval, vždy na začiatku urobil brejk a potom ho držal."

Michal Mertiňák: Rozhodlo, že súper využil pár šancí, ktoré mal a to, že ja som nevyužil ani jeden zo siedmich brejkbalov. Hralo sa mi dobre a keby som využil tých pár šancí, výsledok mohol byť iný. Súper veľmi dobre podával, má nepríjemný ľavácky servis a v tajbrejku tiež výborne returnoval."

Karol Beck: "Súper nemal čo stratiť, dosť riskoval, ale v tých dôležitejších bodoch buď pokazil on, ale som ja zahral dobre. Ani raz som si neprehral servis, hoci som nepodával optimálne. Zajtrajšia štvorhra je otvorená, Gilles Müller dnes dobre podával, uvidíme, ako bude podávať zajtra. Budeme sa snažiť vyhrať a urobiť ten dôležitý druhý bod."

Luxembursko - SLOVENSKO 1:1 po prvom hracom dni

Gilles Müller - Michal MERTIŇÁK 7:5, 6:3, 7:6 (6)

Gilles Kremer - Karol BECK 3:6, 4:6, 2:6

/spravodajca TASR Robert Sermek/ mi la

Súvisiace články