Štvrtok, 29. júla, 2021Meniny má Marta

Tenis-DC: Nehrajúci kapitán Austrálie čelí ostrej kritike médií

TASR|3. dec 2001 o 13:50

Melbourne 3. decembra (TASR) - Nehrajúci kapitán austrálskeho tímu John Fitzgerald čelí po víkendovej domácej prehre vo finále Davisovho pohára s Francúzskom ...

Melbourne 3. decembra (TASR) - Nehrajúci kapitán austrálskeho tímu John Fitzgerald čelí po víkendovej domácej prehre vo finále Davisovho pohára s Francúzskom 2:3 tvrdej kritike zo strany médií.

Podľa nich si Fitzgerald strelil v sobotu vlastný gól, keď namiesto plánovanej dvojice Todd Woodbridge a Wayne Arthurs nominoval do štvorhry pár Patrick Rafter, Lleyton Hewitt. Navyše v nedeľu potom Rafter pre zranenie ramena nemohol nastúpiť na rozhodujúci zápas za stavu 2:2 a tak šance Austrálie zachraňoval Arthurs, ktorý je až 64. vo svetovom rebríčku a nehral žiadny singlový zápas od konca októbra.

"Neľutujem moje rozhodnutia," povedal na svoju obhajobu austrálsky kapitán. "Nie je isté, že Rafter by na rozhodujúci zápas nastúpil, aj keby mal v sobotu voľno. Bolesti ramena pociťoval už dávnejšie. Navyše som Arthursovi veril, že rozhodne o našom triumfe."

S tým však nesúhlasí denník The Age. "Finále je stratené, ale otázky o austrálskej taktike v tomto stretnutí zostali nezodpovedané," píše sa v denníku. Podľa neho domáci kapitán nepochopiteľne hazardoval a podpísal sa tak pod prehru. Rozhodnutie Fitzgeralda nechápali ani francúzski novinári, ktorí sa otvorene pýtajú, prečo v debli chýbal Woodbridge, držiteľ 12 grandslamových titulov vo štvorhre.

Súvisiace články