Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Tenis-DC: Moška verí v skorý návrat medzi elitu, vypadnutie nie je tragédiou

TASR|Publikované 23. sep 2002 o 07:52

Prešov/Bratislava 23. septembra (TASR) - Generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu (STZ) Igor Moška nepovažuje vypadnutie mužskej reprezentácie ...

Prešov/Bratislava 23. septembra (TASR) - Generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu (STZ) Igor Moška nepovažuje vypadnutie mužskej reprezentácie zo svetovej skupiny Davisovho pohára za tragédiu pre tento šport na Slovensku. Prehru s Rumunskom (1:4) uplynulý víkend v Prešove považuje síce za krutú, vplyv na ňu mala podľa jeho názoru nielen slabšia forma Hrbatého s Kučerom v tejto sezóne, ale aj absencia potrebného kúska športového šťastia.

"Pre náš tenis to nie je tragédia. Treba uznať, že Rumuni boli v tomto stretnutí lepší a zaslúžene zvíťazili," športovo priznal I. Moška a pokračoval: "Hlavným strojcom ich úspechu bol Andrei Pavel, ktorý hral počas troch dní výborne a naši hráči na neho nenašli účinnú protizbraň. Chlapcom nemôžeme vyčítať bojovnosť, v niektorých momentoch, najmä v sobotňajšej štvorhre, nám chýbal aj potrebný kúsok šťastia. Výsledok 1:4 je vzhľadom na priebehu duelu pre nás príliš krutý, Dominik Hrbatý s Karolom Kučerom však v tejto sezóne nedosahovali také úspešné výsledky, ako v predchádzajúcich rokoch a výsledok stretnutia odráža aj tento fakt." Slovensko pôsobilo v elitnej skupine päť sezón, pričom sa zverenci Miloslava Mečířa dvakrát prebojovali do štvrťfinále a v troch prípadoch bojovali v baráži. "O budúcnosť daviscupovej reprezentácie sa však netreba obávať. Máme perspektívny tím a dôležité je, že okrem stabilnej dvojice Hrbatý, Kučera sa budeme môcť opierať aj o talentovaného Karola Becka, ktorý v Prešove zanechal dobrý dojem. V euroafrickej zóne nás čakajú náročne boje, verím však, že hráči nájdu v sebe dostatočnú motiváciu a o rok sa budeme tešiť z návratu medzi svetovú elitu v Davisovom pohári," verí v skorý návrat do svetovej skupiny generálny sekretár.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.