Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Tenis-DC: Mečířa potešili vo štvorhre obaja, Kučera možno ešte nastúpi

TASR|22. sep 2001 o 21:10

Bratislava (TASR) - Po sobotňajšej víťaznej štvorhre v barážovom zápase o svetovú skupinu Davisovho pohára tenistov Slovensko - Chile vyjadril nehrajúci kapitán Miloslav Mečíř spokojnosť s výkonom Dominika Hrbatého i Jána Krošláka a podotkol, že s Karolom Kučerom ešte bude hovoriť o jeho možnom štarte v nedeľu v záverečných dvojhrách. Kučera v piatok po hladkej prehre s Riosom vyhlásil, že za Slovensko už cez víkend hrať nechce.

"Existuje viacero možností, kto v nedeľu nastúpi v poslednej dvojhre. Všetko sa rozhodne až na poslednú chvíľu, lebo ešte vždy mám možnosť ohlásiť zmenu v nominácii," povedal M. Mečíř, ktorý vyzdvihol výkon svojich zverencov v dôležitej štvorhre: "Obaja hrali veľmi dobre, Dominik výborne returnoval a Janovi sa darili najmä forhendové voleje. Chlapci boli počas celého zápasu lepší, hoci v treťom sete na chvíľu poľavili. Vyhrali sme, ale to najťažšie príde až v nedeľu."

Podľa Hrbatého bol najdôležitejším momentom tajbrejk v druhom sete: "Vyhrali sme ho a dostali sme sa tak do psychickej výhody, pretože strata 0:2 na sety sa už ťažko doháňa. Bol to však náročný duel, lebo súper hral solídne na sieti. Cítim sa v pohode a aj chlapcom som sľúbil, že v nedeľu Riosa zdolám."

"Napriek mojim kŕčom a žalúdočným problémom sme aj vďaka podpore z lavičky a z tribún vyhrali, takže som spokojný," doplnil ho Krošlák. "Neobával som sa tohto zápasu, lebo som vedel, že Čiľania nie sú deblovými špecialistami. To sa potvrdilo aj v prvom sete, druhý bol vyrovnanejší a v treťom využili zopár našich chýb. Vo štvrtom sme však od začiatku dominovali."

Nehrajúci kapitán tenistov Chile Leonardo Zuleta povedal: "Prehrali sme bitku, ale nie vojnu. Najlepší hráč domácich Hrbatý má za sebou osem setov, takže uvidíme ako to na neho bude v nedeľu vplývať. V každom prípade som už pred zápasom tvdil, že bod zo štvorhry bude pre konečný výsledok veľmi dôležitý."

mp pb

Súvisiace články