Streda, 20. októbra, 2021Meniny má Vendelín

Tenis-DC: Mečíř priznal horší scenár, v nedeľu Beck a Mertiňák

TASR|5. apr 2003 o 20:33

Esch sur Alzette 5. apríla (TASR) - Slovenskí tenisti prehrávajú po sobotňajšej štvorhre v druhom kole prvej skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára ...

Esch sur Alzette 5. apríla (TASR) - Slovenskí tenisti prehrávajú po sobotňajšej štvorhre v druhom kole prvej skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára na decoturfe v Esch sur Alzette s domácim Luxemburskom 1:2.

Slovenská dvojica Karol Beck, Igor Zelenay prehrala s luxemburským párom Gilles Müller, Mike Scheidweiler 5:7, 5:7, 4:6. Ak chce Slovensko bojovať v septembri v baráži o účasť vo svetovej skupine Davisovho pohára, musí v nedeľu vyhrať proti Luxembursku obe záverečné dvojhry. Ešte v piatok zabezpečil tímu nehrajúceho kapitána Johnyho Goudenboura prvý bod Müller trojsetovým víťazstvom nad slovenským debutantom Michalom Mertiňákom (7:5, 6:3, 7:6 (6)) a o vyrovnanie sa postarala jednotka hostí Karol Beck, ktorý takisto v troch setoch zdolal domácu dvojku Gillesa Kremera 6:3, 6:4, 6:2.

Luxemburčania boli na dvorci lepšou dvojicou, vychádzal im servis i returny. V úvodnom sete museli Slováci odvracať dva setbaly už v desiatej hre pri podaní Becka, no podarilo sa im vyliezť z "jamy levovej" a vyrovnali na 5:5. V 12. geme však domáci výborne returnovali, Zelenayovi nevychádzalo prvé podanie a Müller so Scheidweilerom premenili tretí setbal.

Druhé dejstvo bolo kópiou prvého. Slovensko odvrátilo v piatej hre pri Beckovom podaní jeden brejkbal, v 12. geme však opäť zaváhal pri svojom servise Zelenay a luxemburský pár premenil prvý setbal. V treťom sete stratil podanie Beck za stavu 4:5 a Luxemburčania sa po druhom mečbale a hladkom trojsetovom víťazstve radovali z vedenia 2:1. Karol Beck - Rozhodujúci bol určite servis, oni podávali bezhcybne tri sety, nemali sme vôbec šancu preraziť ich podanie. Dobre hrali aj na sieti, viac riskovali, boli na dvorci lepší. Ešte sme ale neprehrali, budeme bojovať do poslednej chvíle. Stále veríme, že vyhráme a urobíme pre to čo najviac.

Hlasy po štvorhre:

Igor Zelenay: "Luxemburčania mali aj trošku viac šťastia, ale štastie ide s lepším".

nehrajúci kapitán SR Miloš Mečíř: "Luxemburčania zahrali dobre, boli istejší, lepšie returnovali a boli tiež agresívnejší na sieti. Nám chýbalo trochu viac dobrých returnov, veľa šancí pri ich podaní sme nemali. Prehrávame 1:2, je to ten horší scenár, v nedeľu nám neostáva iné, ako vyhrať oba body. Karol Beck nastupuje ako jednotka a ak vyrovná, na záverečnú dvojhru nastúpi Michal Mertiňák. Myslím, že za Luxembursko nastúpi Scheidweiler".

nehrajúci kapitán Luxemburska Johny Goudenbour: "Mike Scheidweiler bol najlepší hráč na dvorci. Mali sme svoje dôvody, keď sme ho nepostavili už v piatok, bol by príliš unavený. V nedeľu bude hrať Müller prvý zápas a je jasné, že na druhú dvojhru postavím Scheidweilera. Vedieme 2:1, ale ešte sme nevyhrali, ešte nás čaká tvrdý boj".

Luxembursko - Slovensko 2:1 po 2. hracom dni

piatok:

Gilles Müller (Lux.) - Michal Mertiňák (SR) 7:5, 6:3, 7:6 (6)

Karol Beck (SR) - Gilles Kremer 6:3, 6:4, 6:2

sobota - štvorhra:

Gilles Müller, Mike Scheidweiler (Lux.) - Karol Beck, Igor Zelenay (SR) - 7:5, 7:5, 6:4

nedeľa - dvojhry:

Müller - Beck, Kremer - Mertiňák

/spravodajca TASR Robert Sermek/ mi

Súvisiace články