Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Tenis-DC: Mečíř mal v pondelok k dispozícii už kompletný káder

TASR|Publikované 16. sep 2002 o 19:47

Prešov 16. septembra (TASR) - Nehrajúci kapitán slovenského daviscupového tímu Miloslav Mečíř mal v pondelok v prešovskej Mestskej hale k dispozícii ...

Prešov 16. septembra (TASR) - Nehrajúci kapitán slovenského daviscupového tímu Miloslav Mečíř mal v pondelok v prešovskej Mestskej hale k dispozícii už kompletný káder na barážové stretnutie o účasť vo svetovej skupine Davisovho pohára s Rumunskom. Po Karolovi Kučerovi(68. v Entry rebríčku ATP) a Ladislavovi Švarcovi (250.) si taraflex vyskúšali už aj domáca jednotka Dominik Hrbatý (47.), Karol Beck (145) a Ján Krošlák (389.).

"Dnes som mal konečne pokope celý káder, všetci chlapci sú zdravotne v poriadku a verím, že nič nenaruší našu prípravu na zápas roka," povedal M. Mečíř a dodal: "Vieme čo nás čaká, Rumuni sú kvalitní hráči. V utorok sa budeme pripravovať v dvoch trojhodinových tréningových blokoch, prvý začne napoludnie a druhý o osemnástej hodine. V modelovaných zápasoch nastúpia proti sebe Hrbatý s Beckom a Švarc s Kučerom."

Rumunské družstvo, ktoré sa do boja o účasť vo svetovej skupiny kvalifikovalo zásluhou víťazstva nad Rakúskom (5:0) v 2. kole euro-africkej zóny skupiny I, dorazilo v nedeľu popoludní do Prešova v zložení Andrei Pavel (32.), Adrian Voinea (67.), Gabriel Trifu (180.) a Victor Hanescu (211.) a ubytovalo sa v hoteli Dukla, kde sa vo štvrtok o 11.00 hod. uskutoční slávnostné žrebovanie. Nehrajúci kapitán Adrian Marcu sa bude v súboji so Slovenskom spoliehať hlavne na osvedčené duo Pavel, Voinea.

Dvadsaťosemročný Pavel absolvoval premiéru v Davisovom pohári pred neuveriteľnými 11-timi rokmi, v dvojhre doteraz vyhral 19 súbojov, osemkrát prehral a v štvorhre má bilanciu 6:3. Jeho azda najcennejším skalpom v tejto prestížnej súťaži je výhra nad Rusom Jevgenijom Kafeľnikovom vo štvrťfinále svetovej skupiny na Olympijskom štadióne v Moskve v roku 1997, kde Rumuni nakoniec prehrali 2:3. V štvorhre bol v posledných šiestich rokoch jeho partnerom Trifu, spolu vyhrali štyri stretnutia (zdolali aj Kafeľnikova s Olchovským) a iba v dvoch prípadoch odišli z kurtu so sklonenými hlavami. S Kučerom sa Pavel na okruhoch ATP stretol v priamom súboji trikrát, na betóne v Key Biscayne mal pred troma rokmi navrch slovenský tenista, na tráve v Hertogenboschi v tom istom roku a o rok neskôr na tom istom povrchu v Queensi zase vyhral Rumun. S Hrbatým prehráva Pavel 1:2, na koberci v Bazileji (1999) a na tvrdom povrchu v Londýne (2000) vyhral Hrbatý, pred dvoma rokmi na antuke v Stuttgarte zase Pavel.

Pavelov rovesník, tímová dvojka Voinea, je v daviscupovej reprezentácii od roku 1995. V singli má bilanciu 10:6, v debli sa v DC zatiaľ nepredstavil. Voinea s Kučerom prehráva 1:2, zvíťazil nad ním v roku 1995 na Roland Garros, na US Open pred dvoma rokmi a v Queense tento rok s ním prehral. S Hrbatým prehráva zatiaľ 0:2 (San Marino 1997 a Petrohrrad 1999).

/k dispozícii fotoreportáž/ mi vk

Súvisiace články