Piatok, 23. júla, 2021Meniny má Oľga

Tenis-DC: Kučera už cez víkend za Slovensko hrať nechce

TASR|21. sep 2001 o 19:50

Prešov 21. septembra (TASR) - Slovenský tenista Karol Kučera po piatkovej hladkej prehre s Marcelom Riosom v prvom zápase barážového stretnutia o účasť vo svetovej skupine Davisovho pohára Slovensko - Chile oznámil, že nenastúpi v Prešove za svoj tím v sobotňajšej štvorhre a ani v nedeľňajšej záverečnej dvojhre. Svoje rozhodnutie odôvodnil neschopnosťou koncentrovať sa na výkon po medializovaných rozporoch v domácom tíme. Kučeru sa dotkli vyhlásenia jeho spoluhráča Dominika Hrbatého na štvrtkovej tlačovke v súvislosti so zrieknutím sa finančných odmien za zápas s Chile.

"Veľmi by som sa chcel za výkon proti Riosovi všetkým divákom ospravedlniť. Netušil som, že vyhlásenia Dominika na štvrtkovej tlačovke mi spôsobia také problémy. Spomínané slová ma veľmi rozladili. V noci sa mi ťažšie spalo a určitý čas potrvá, pokiaľ sa s tým všetkým vysporiadam. V tomto stave sa necítim byť schopný reprezentovať Slovensko v Davisovom pohári, pretože neviem, či by som podal optimálny výkon. Preto s určitosťou nenastúpim v sobotňajšej štvorhre ani v nedeľňajšej dvojhre," informoval K. Kučera. Podľa jeho slov ešte nie je isté, či zostane s tímom v Prešove alebo dokonca odíde domov.

"Reprezentovať je pre mňa veľká zodpovednosť, pri dôležitých zápasoch potrebujem veľkú podporu a tu sa mi jej nedostalo. Mal som problémy vnímať skóre, niekedy som nevedel, či mám ísť podávať alebo prijímať. Určite ma bude celý tím ešte prehovárať, ale už som takmer s určitosťou rozhodnutý, že v Prešove už hrať nebudem."

vk mp vb

Súvisiace články