Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Tenis-DC: Krošlákova bojovnosť na Roddicka nestačila, USA vedie 2:0

TASR|Publikované 9. feb 2002 o 03:33

Oklahoma City 9. februára (TASR) - Slovensko prehráva po úvodných dvojhrách v stretnutí 1. kola svetovej skupiny Davisovho pohára v americkej Oklahoma ...

Oklahoma City 9. februára (TASR) - Slovensko prehráva po úvodných dvojhrách v stretnutí 1. kola svetovej skupiny Davisovho pohára v americkej Oklahoma City s domácimi tenistami 0:2, keď v druhom zápase podľahol Ján Krošlák Američanovi Andymu Roddickovi za 2:22 h v štyroch setoch 4:6, 4:6, 7:6(5), 6:7(1).

Už v tretej hre úvodného setu si 27-ročný Krošlák neudržal svoj servis a zaplnená Myriad Aréna si po prvýraz schuti zakričala po 25 minútach, keď 19-ročný Roddick získal pre seba úvodný set v pomere 6:4. Slovenský tenista mal podľa očakávania najväčšie problémy s odvracaním Roddickovho podania, ktoré neraz dosahovalo rýchlosť nad 200 km/h. Aj druhý set mal podobný začiatok ako prvý. Hneď v úvodnej hre získal 17. hráč svetového Entry rebríčka servis Slováka. Krošlákovi, ktorý je o viac než 150 miest za Američanom, sa podobný kúsok podaril v šiestej hre. Hneď v nasledujúcej rozhodla práve dvojchyba skúseného Slováka o ďalšom Roddickovom vedení 4:3. Ten si už ponúknutú šancu nedal vziať, aj keď za stavu 4:5 mal Krošlák jednu šancu na vyrovnanie. Po 30 minútach získal americký tenista aj druhý set v pomere 6:4. Nástup do tretieho dejstva sa Krošlákovi skvele vydaril, keď získal úvodné tri hry. S prehľadom kontroloval dianie na dvorci až do stavu 5:2. Talentovaný Američan sa však nevzdával a dokázal vyrovnať na 5:5. O všetkom rozhodol napínavý tajbrejk, v ktorom už slovenský tenista prehrával 1:5, aby následne získal šesť loptičiek v sérii a tým aj tretí set za 46 minút. V zlepšenom výkone pokračoval Krošlák, ktorý reprezentuje Slovensko v Davisovom pohári už od roku 1994, aj v štvrtom pokračovaní. Obaja hráči si držali podanie až do ôsmej hry, keď to bol práve slovenský tenista, ktorý si nedokázal postrážiť servis a prehrával už 3:5. Hneď v ďalšej hre nedovolil Krošlák, aby Američan ukončil zápas a výborným forhendovým returnom získal súperove podanie pre seba. Aj štvrtý set sa nakoniec rozhodoval v tajbrejku a Roddick už nenechal nič na náhodu. Až na jedno Krošlákovo eso nespravil v skrátenej hre mladý Američan ani jednu chybu. Roddick premenil po 2:22 h hneď prvý mečbal a v zápase zvíťazil 3:1 na sety.

Krošlákovi nepomohlo ani výborné podanie, keď pri 70%-nej úspešnosti 1. podania dosiahol 22 es, pričom jeho súper o osem menej. Slovák zaznamenal aj 8 dvojchýb, kým Američan len šesť. Krošlák vybojoval pri 45 nevynútených chybách až 58 víťazných úderov. Roddick mal výraznejšie priaznivú bilanciu 50 víťazných úderov a len 30 nevynútených chýb.

"Myslím si, že som bol v zápase až priveľmi vzrušený. Za stavu 5:5 vo štvrtom sete som nechcel pripustiť stratu koncetrácie ako v treťom dejstve. Ak som nechcel som pripustiť podobnú chybu, musel som sa viac skoncentrovať. Podarilo sa," povedal po víťaznom zápase Andy Roddick.