Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Tenis-DC: Hrbatý zdolal Voineu, Slovensko vedie nad Rumunskom 1:0

TASR|Publikované 20. sep 2002 o 16:38

Prešov 20. septembra (TASR) - Slovenskí tenisti vedú po úvodnej dvojhre barážového zápasu o účasť vo svetovej skupine Davisovho pohára nad Rumunskom ...

Prešov 20. septembra (TASR) - Slovenskí tenisti vedú po úvodnej dvojhre barážového zápasu o účasť vo svetovej skupine Davisovho pohára nad Rumunskom 1:0. O prvý bod domácich sa v Mestskej hale v Prešove postarala slovenská jednotka Dominik Hrbatý po víťazstve nad súperovou dvojkou Adrianom Voineom za 2:02 h po setoch 6:3, 6:4, 3:6 a 6:3.

Hrbatý ťažil v prvom sete z dobrého podania, súperovi pri ňom nedal možnosť získavať fiftíny. V šiestej hre navyše využil domáci favorit svoj štvrtý brejkbal a ujal sa vedenia 4:2. Náskok si bez problémov udržal a za 26 minút získal set v pomere 6:3. V druhom sete viedol 24-ročný rodák z Bratislavy už 3:1 a zdalo sa, že zápas bude jeho jednoznačnou záležitosťou. O štyri roky starší súper však začal viac riskovať, zlepšil presnosť úderov a hoci druhé dejstvo prehral, v treťom sete začal obracať skóre stretnutia. Rumun za 25 minút získal tretí set, keď súpera brejkol v šiestej hre a vo štvrtom získal náskok 3:1. Hrbatý však hrozbu piateho rozhodujúceho setu odvrátil, keď mohutne podporovaný prešovským publikom získal päť hier v sérii a po viac ako dvojhodinovom boji vyhral aj tretí vzájomný súboj so skúsenejším Voineom.

"Som rád, že som to dotiahol do víťazného konca," povedal po zápase D. Hrbatý. "V prvom sete mi vychádzal servis, nedal som Voineovi šancu na prípadný brejk. Potom mi už podanie nešlo úplne podľa predstáv, navyše ma v treťom sete postihla úderová kríza, ktorá trvala asi tri hry. Súper začal viac riskovať, chvíľami som nestíhal odvracať loptičky. Musel som sa teda prispôsobiť jeho štýlu hry, aj vďaka divákom som zabojoval, našiel som rytmus a v závere zápasu som už dominoval," dodal slovenský tenista, ktorý v zápase zahral desať es a urobil jednu dvojchybu.