Sobota, 25. septembra, 2021Meniny má Vladislav, Vladislava

Tenis-DC: Hrbatý porazil Riosa, Slovensko sa udržalo vo svetovej skupine

TASR|23. sep 2001 o 19:00

Prešov 23. septembra (TASR) - Slovenskí tenisti si v barážovom stretnutí v Prešove proti Chile vybojovali ešte pred záverečnou dvojhrou účasť vo svetovej ...

Prešov 23. septembra (TASR) - Slovenskí tenisti si v barážovom stretnutí v Prešove proti Chile vybojovali ešte pred záverečnou dvojhrou účasť vo svetovej skupine Davisovho pohára aj pre budúci rok.

V úvodnej nedeľňajšej dvojhre zvíťazil najlepší súčasný slovenský tenista Dominik Hrbatý po dramatickom priebehu nad čilskou jednotkou Marcelom Riosom v piatich setoch 2:6, 4:6, 6:2, 6:4, 6:2 a zabezpečil tak rozhodujúci tretí bod pre Slovensko.

Baráž o účasť vo svetovej skupine DC:

Slovensko - Chile 3:1 po úvodnej dvojhre tretieho hracieho dňa

Dominik Hrbatý - Marcelo Rios 2:6, 4:6, 6:2, 6:4, 6:2

Úvod stretnutia dokonale vyšiel bývalej svetovej jednotke, ktorá po dvoch brejkoch získala za 25 minút poľahky prvý set v pomere 6:2. V druhom dejstve slovenský hráč síce spresnil hru, ale v dôležitej štvrtej hre za nepriaznivého stavu 1:2 nevyužil päť brejkbalov a Rios profesorskou hrou za 35 minút získal set v pomere 6:4.

V treťom sete sa Hrbatý úspešne pokúsil o zvrat. V šiestej hre po prvý raz prelomil podanie súpera a v nasledujúcej, hoci prehrával už 0:40, potvrdil esom svoj brejk a viedol 5:2. V ôsmej hre pri podaní Čiľana využil prvý setbal a za 36 minút znížil na 1:2 na sety. Do štvrtého dejstva nastúpil domáci hráč s odhodlaním vynútiť si piaty set. Až do deviatej hry si obaja aktéri podržali svoj servis, no v nasledujúcej premenil Hrbatý pri podaní Riosa prvý z troch setbalov a za 39 minút získal set v pomere 6:4.

V poslednom dejstve vystupňoval slovenský tenista svoj výkon. V šiestej hre brejkol Riosa, v nasledujúcej svoj únik potvrdil a ujal sa vedenia 5:2. Vzápätí pri podaní Riosa premenil Hrbatý prvý mečbal a za 27 minút získal set v pomere 6:2, čím vybojoval potrebný tretí bod pre svoj tím