Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Tenis-DC: Hlasy po barážovom stretnutí Slovensko - Chile 3:2

TASR|23. sep 2001 o 22:15

Dominik Hrbatý: "Rios hral na začiatku nášho súboja vynikajúci tenis, nerobil chyby, výborne returnoval. Počas tretieho setu som videl, že mu dochádzajú ...

Dominik Hrbatý: "Rios hral na začiatku nášho súboja vynikajúci tenis, nerobil chyby, výborne returnoval. Počas tretieho setu som videl, že mu dochádzajú sily a tak som sa snažil podržať si svoj servis a čakal som, že urobí nejakú chybu. Zisk tohto dejstva ma povzbudil, v nasledujúcom sa mi podarilo vyrovnať a tak som do piateho setu získal psychickú výhodu. Nakoniec rozhodla moja bojovnosť a lepšia kondícia, pomohlo mi i fantastické publikum, ktoré ma neustále povzbudzovalo."

Ján Krošlák: "Motivácia mi nechýbala, hoci som nastúpil po tom, ako Dominik získal rozhodujúci bod. Chcel som vyhrať pre všetkých ľudí, ktorí nás dnes prišli do prešovskej športovej haly povzbudiť. Prehra ma mrzí, som presvedčený, že ak by sa hralo na tri víťazné sety, tak by som napokon vyhral. So svojím vystúpením v Prešove som ale spokojný, hlavne ma hreje pocit, že som vo štvorhre pomohol vybojovať víťazstvo, ktoré sa v celkovom súčte ukázalo ako dôležité."

Nehrajúci kapitán Miloslav Mečíř: "Dnes sa znovu potvrdilo, že Davisov pohár je výnimočná súťaž, kde sa každé jednotlivé stretnutie prežíva úplne inak ako na turnajoch. Krásny príklad bojovnosti ukázal Hrbatý v súboji s Riosom, kde ani za nepriaznivého stavu nerezignoval a obrátil vývoj zápasu. V budúcom ročníku Davis cupu sa budeme musieť dať znovu dokopy, aby sme sa našej športovej verejnosti prezentovali kvalitnými výkonmi."

Marcelo Rios: "Po prvých dvoch setoch, v ktorých som bol lepší, sa Dominik v treťom rozohral. Získal tie lopty, ktoré sa ukázali byť kľúčové pre vývoj v treťom sete. Začal dobre podávať, vychádzal mu najmä prvý servis, ktorý bolo veľmi prudký a ťažko som ho returnoval. V neposlednom rade bol môj súper istejší v rozhodujúcich výmenách. K divákom nemám žiadne výhrady, vždy povzbudzujú hlavne domácicih hráčov."

Na incident, pri ktorom spevák Ibrahim Maiga pri jeho podaní zatrúbil hlasno na trúbku, reagoval Rios slovami: "Považujem za zlú vec v tenise, keď nejaký divák nevie, kedy môže a kedy nemôže robiť hluk a znemožňuje tým pokračovanie v hre."

Súvisiace články