Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Tenis-DC: Hlasy aktérov stretnutia SR-Chile po prvom dni

TASR|21. sep 2001 o 23:05

Leonardo Zuleta, nehrajúci kapitán Chile: "Výsledok 1:1 po prvom dni je úplne normálny stav. Rios jednoznačne prevýšil Kučeru, v druhom zápase som viac ...

Leonardo Zuleta, nehrajúci kapitán Chile: "Výsledok 1:1 po prvom dni je úplne normálny stav. Rios jednoznačne prevýšil Kučeru, v druhom zápase som viac veril Massúovým schopnostiam, ale Hrbatý ho svojou hrou jasne predčil. Myslím si, že rozhodne sobotňajšia štvorhra, v ktorej pravdepodobne nastúpi dvojica Massú-Gonzalez, ktorí sú spolu zohratí a dosahujú dobré výsledky. Počul som o probléme s Kučerom, takže očakávam, že za Slovensko nastúpi vedľa Hrbatého Ján Krošlák. Šance na víťazstvo sú pre oba tímy rovnaké."

Nicolas Massú, Chile: "Hrbatý ma ničím neprekvapil, skôr som sa čudoval, ako zle som hral prvé dva sety. Je pravda, že môj súper odohral úvodné sety bez chýb, hral pekný tenis, ja som hral zle, on dobre. Tenis je už taký. Vyhral preto, lebo hral lepšie. Snažil som sa hrať čo najlepší tenis, ale na Hrbatého som dnes nemal. Tento povrch mi veľmi nevyhovuje, ale za posledné dva roky sa stále zlepšujem na tvrdých a umelých podkladoch. Sme zvyknutí hrať pod holým nebom. Mám pocit, že prešovský taraflex viac sadne Hrbatému a Kučerovi. Ak však chcete byť šampiónom, musíte vedieť na ktoromkoľvek povrchu. Ešte som mladý, mám čas a možnosti sa zlepšovať. Je mi úplne jedno, či bude hrať Kučera alebo ho nahradí Krošlák. Viem, že vždy musím hrať na víťazstvo."

Miloslav Mečíř, nehrajúci kapitán slovenského daviscupového tímu: "To, čo povedal Karol Kučera na pozápasovej tlačovke, uviedol s horúcou hlavou. Treba to nechať všetko uležať. Nechcem to teraz hodnotiť. Je jasné, že zápas nezvládol, možno, keby premenil brejkbal vo štvrtej hre, bolo by to iné. Ak sa Karol na štvorhru necíti, nebudem ho nútiť nastúpiť. Myslím si však, že celý týždeň hral na tréningoch veľmi dobre, nemuseli sme ladiť tenisové záležitosti, skôr sme sa venovali veciam okolo jeho problémov. Ak by nenastúpil Karol vo štvorhre, nominujem pravdepodobne Jána Krošláka. O nominácii do nedeľnej dvojhry môžem rozhodnúť desať minút do začiatku zápasu. V druhom zápase hral Dominik kvalitný tenis, Massú mu nebol odovzdaným súperom, v treťom sete sa chytil malej šance, ktorú mu Dominik ponúkol. Prejavili sa však väčšie skúsenosti Hrbatého, ktorý doviedol zápas do víťazného konca a vyrovnal stav na prijateľných 1:1 po prvom dni."

Dominik Hrbatý, SR: "Prvé dva sety som mal jednoznačne vo svojej réžii, až v treťom sete za stavu 4:2 som začal robiť viacero chýb, ktorými som postavil Massúa na nohy. Mal som menšiu krízu v nohách, zhoršil som pohyb a netriafal som do loptičiek tak, akom som si predstavoval. V štvrtom sete som sa do hry vrátil a po brejku som už vedel, že tento zápas nepustím. Nemyslím si, že Karol sa rozhodol nenastúpiť na ďalšie zápasy na základe mojich výrokov, ale z hľadiska jeho slabších výkonov. Obaja sme profíci, nehráme pre seba, ale reprezentujeme Slovensko. Určite ešte budeme spolu hovoriť. Myslím si, že zajtra bude rozhodujúce vyhrať štvorhru. S Janom Krošlákom sme už odohrali pár kvalitných deblov. Nemyslím si, že naše šance odchodom Karola klesli. Dôležité bude vyhrať štvorhru a ja si v nedeľu proti Riosovi verím."

vk pe vb

Súvisiace články