Piatok, 17. septembra, 2021Meniny má Olympia

Tenis-DC: Francúzi už trénovali na tráve v Melbourne

TASR|20. nov 2001 o 11:30

Melbourne 20. novembra (TASR) - Sébastien Grosjean, nedávny finalista tenisového turnaja Masters v Sydney, sa v pondelok pripojil k tímu Francúzska pre finále Davisového pohára

. Popri S. Grosjeanovi sú vo francúzskom daviscupovom družstve Arnaud Clément, Nicolas Escudé, Fabrice Santoro a Cédric Pioline.

Francúzski tenisti, ktorí sa v dňoch 30. novembra až 2. decembra stretnú v austrálskom Melbourne s reprezentáciou Austrálie vo finále Davisovho pohára, v pondelok absolvoval prvý tréning na trávnatých kurtoch na melbourneskom predmestí Kooynong.

Sébastien Grosjean sa vo finále Davis cupu stretne aj so svetovou jednotkou Lleytonom Hewittom, ktorý nad Francúzom zvíťazil vo finále Turnaja najstrov v Sydney.

"Vo finále Davisovho pohára nie je favorita," povedal pre agentúru AFP hovorca Francúzskej tenisovej federácie (FFT) Stephan Brun. Podľa jeho vyjadrenia sa členovia francúzskeho tenisového tímu cítia dobre a tešia sa na vyvrcholenie tohto ročníka DC.

Austrália je tretíkrát po sebe vo finále Davisovho pohára. V roku 1999 porazila Francúzsko v Nice, v roku 2000 prehrala v Barcelone výberu Španielska. Celkovo je vo finále už po 46 raz, pričom "šalátovú misu" získala 27-krát.

Francúzsko získalo osemkrát Davisov pohár, naposledy v roku 1996 proti Švédsku. Do finále Davisovho pohára sa Francúzsko prebojovalo 14-krát.

4 roi mi

Súvisiace články