Štvrtok, 15. apríla, 2021Meniny má Fedor

Tenis-DC: Finále Davisovho pohára na antuke v hale Bercy, Rusi si veria

TASR|27. sep 2002 o 15:46

Paríž 27. septembra (TASR) - Finále tohtoročného Davisovho pohára tenistov medzi obhajcom titulu Francúzskom a Ruskom sa uskutoční v dňoch 29. novembra ...

Paríž 27. septembra (TASR) - Finále tohtoročného Davisovho pohára tenistov medzi obhajcom titulu Francúzskom a Ruskom sa uskutoční v dňoch 29. novembra až 1. decembra na antuke v parížskej hale Bercy. Oznámili to v piatok predstavitelia Francúzskej tenisovej federácie.

Na rovnakom povrchu, ale na otvorenom dvorci v areáli Rolanda Garrosa, vyradili uplynulý víkend Francúzi v semifinále tenistov USA po výsledku 3:2. Tenisti Ruska si v boji o finále tiež na antuke poradili s Argentínou rovnako 3:2. Viacúčelová hala Bercy s kapacitou 16.000 miest uspela v kandidátskom boji o dejisko zápasu nad mestom Marseille, rodiskom francúzskeho nehrajúceho kapitána Guya Forgeta i domácej jednotky Sebastiena Grosjeana. Práve Grosjeanovi hala Bercy vyhovuje, vlani tam vyhral silne obsadený turnaj Paris Open po finálovom triumfe nad Rusom Jevgenijom Kafeľnikovom. Vzájomná bilancia v Davisovom pohári je 2:1 v prospech Francúzov, tí neprehrali v prestížnej tímovej súťaži už viac ako dva roky, keď vyhrali osem zápasov v sérii.

S optimizmom prijali správu o antukovom povrchu Rusi. Kafeľnikov je víťazom grandslamového turnaja Roland Garros na parížskej antuke z roku 1996, na tom istom turnaji triumfoval v rokoch 1996 a 1997 aj vo štvorhre. Jeho tímový kolega Marat Safin vyhral v kariére dva antukové turnaje. Takouto bilanciou sa domáci Francúzi pochváliť nemôžu. Toho si je vedomý aj ruský nehrajúci kapitán Šamil Tarpiščev, ktorý tvrdí: "Takýto povrch favorizuje skôr nás. Safin vyrastal na antuke a aj Kafeľnikov na nej už uhral skvelé výsledky. Bude to však vyrovnaný zápas."

Súvisiace články