Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Tenis-DC: Chilania i Hrbatý v Prešove až v utorok

TASR|16. sep 2001 o 15:03

Prešov 16. septembra (TASR) - Slovenskí tenisti pokračovali v Prešove v príprave na barážové stretnutie o udržanie sa vo svetovej skupine Davisovho pohára proti Chile, ktoré sa uskutoční v dňoch 21. - 23. septembra. Dvojfázový tréning na taraflexe Metskej športovej haly v Prešove v nedeľu absolvovala trojica Karol Kučera, Ján Krošlák a Ladislav Švarc, posledný zo slovenského kvarteta Dominik Hrbatý sa k tímu pripojí s najväčšou pravdepodobnosťou až v utorok, pretože v nedeľu odohral na turnaji ATP v uzbeckom Taškente ešte finále štvorhry.

"Príprava zatiaľ prebieha podľa plánu. Dôležité je, že chlapci sú zdravotne v poriadku a aj Karol Kučera, ktorý mal v uplynulých mesiacoch problémy so zápästím pravej ruky, necíti teraz žiadne bolesti. Dominik Hrbatý priletí z Taškentu až v pondelok a v utorok by sa mal zapojiť do tréningu. Hoci bude mať menej času zžiť sa s povrchom v prešovskej hale, jeho dobrá forma je prísľubom pred samotným stretnutím s Chile, veď v uzbeckej metropole Domino postúpil do semifinále dvojhry i finále štvorhry," povedal generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška a dodal: "Pokiaľ ide o organizačné veci, vyskytli sa určité problémy s palubovkou, no tie sa už vyriešili. Na zápas sa zatiaľ predala asi jedna tretina vstupeniek a očakávam, že dopyt po lístkoch bude v najbliších dňoch rásť."

Výprava Chile by mala priletieť do Košíc až v utorok o 14.30, v Prešove je zatiaľ prítomný iba prezident Čilského tenisového zväzu. Nehrajúci kapitán Chile Leonardo Zuleta sa bude v barážovom stretnutí spoliehať na bývalú svetovú jednotku Marcela Riosa, Nicloasa Massua, Fernanda Gonzalesa a Hermesa Gamonala.

Súvisiace články