Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Tenis-DC: Blake vyprevadil Švarca z kurtu s "kanárom", USA vedie nas SR už 4:0

TASR|Publikované 10. feb 2002 o 21:01

Oklahoma City 10. februára (TASR) - Slovenskí tenisti prehrávajú pred poslednou dvojhrou stretnutia 1. kola svetovej skupiny Davisovho pohára v Oklahoma ...

Oklahoma City 10. februára (TASR) - Slovenskí tenisti prehrávajú pred poslednou dvojhrou stretnutia 1. kola svetovej skupiny Davisovho pohára v Oklahoma City s USA už 0:4, keď Ladislav Švarc nezvládol dobre rozbehnutý zápas s Jamesom Blakom a za 1:28 h prehral v troch setoch 6:4, 3:6, 0:6. O tom, že zverenci nehrajúceho kapitána Miloslava Mečířa budú v septembrovej baráži bojovať o záchranu v elitnej skupine, definitívne rozhodla sobotňajšia štvorhra, po ktorej domáci tím viedol 3:0.

"Večný náhradník", 23-ročný Švarc brejkol svojho súpera už v úvodnej hre prvého setu, ktorý mal potom až do jeho konca vyrovnaný priebeh. Po 34 min získal dejstvo slovenský tenista v pomere 6:4. V druhom sete sa Američanovi, ktorý dostal od P. McEnroa za jasného vedenia 3:0 pre USA na tento súboj dôveru, prelomiť podanie súpera v 6. hre. Blake v týchto chvíľach dominoval najmä na sieti a aj prvé podanie mal omnoho efektívnejšie ako bratislavský rodák. Domáci hráč viedol už 5:2, Švarc ešte znížil na 3:5, no v nasledujúcej hre nevyužil brejkbal a Američan prvým premeneným setbalom získal za 36 min dejstvo v pomere 6:3 a vynútil si tak tretí rozhodujúci set. V ňom už Blake psychickú výhodu pretavil v sebavedomý výkon a za 18 min uštedril Slovákovi nepopulárneho "kanára."

Blake zahral 8 es (Švarc 3), 5 dvojchýb (3), 38 víťazných úderov (11) a 50 nevynútených chýb (43).