Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Tenis-DC: Becka trochu trápi lakeť, Pavel favorizuje Slovákov

TASR|Publikované 18. sep 2002 o 14:20

Prešov 18. septembra (TASR) - Slovenskí tenisti pokračovali v stredu v prešovskej Mestskej hale v príprave na víkendové barážové stretnutie o účasť ...

Prešov 18. septembra (TASR) - Slovenskí tenisti pokračovali v stredu v prešovskej Mestskej hale v príprave na víkendové barážové stretnutie o účasť vo svetovej skupine Davisovho pohára s Rumunskom. Zverenci nehrajúceho kapitána Miloslava Mečířa absolvovali prvý tréningový blok v dopoludňajších hodinách, najskôr si spolu zahrali Ján Krošlák a Karol Kučera, po nich si taraflex v Mestskej hale vyskúšali Dominik Hrbatý a Karol Beck, Ladislav Švarc sa na kurt dostal až popoludní.

"Trochu ma bolí lakeť, tak som radšej tréning nedokončil, nie je to však nič vážne," zvestoval K. Beck, ktorého počas nohejbalovej rozcvičky s tenisovou loptičkou "vystrašila" padajúca žiarovka zo stropu športovej haly. Becka po jeho predčasnom ukončení prípravy zastúpil tréner Branislav Stankovič, ktorý do loptičky udieral ako za starých dobrých čias, keď ešte cestoval po turnajoch profesionálnej ATP Tour.

Po domácich sa k slovu dostalo rumunské kvarteto. Výmeny ako z partesu predvádzalo duo Adrian Voinea, Andrei Pavel. "Minulý týždeň sme spolu štartovali na turnaji v Bukurešti, kde sa hralo na antuke, čo nám teraz trochu robí problémy. Do piatku však budeme pripravení, čaká nás ťažký duel, v ktorom mierne favorizujem súpera," skonštatoval po tréningu A. Pavel, ktorý sa v Bukurešti prebojoval do semifinále, kde skončil na rakete Argentínčana José Acasusa.

Po príchode Karola Kučeru k tímu vzrástol počet členov kádra na päť, meno toho, ktorý družstvo opustí, sa však športová verejnosť dozvie až tesne pred štvrtkovým žrebovaním v prešovskom hoteli Dukla (11.00 hod.). V piatok sa odohrajú dve dvojhry, úvodná je naplánovaná na 15.00 hod., v sobotu je na programe štvorhra (od 14.10) a celé barážové stretnutie ukončia v nedeľu záverečné dva single (od 14.00). Vrchným rozhodcom je Francúz Fabrice Houchet, Nemci Roland Herfel a Jochen Knobel sú delegovaní na post hlavných arbitrov.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.