Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

Tenis-DC: Američania vo štvrťfinále proti Chile na tráve v Kalifornii

TASR|24. feb 2006 o 17:47

New York 24. februára (TASR) - Tenisti USA odohrajú štvrťfinálový zápas svetovej skupiny Davisovho pohára proti Chile (7.-9. apríla) na trávnatom povrchu ...

New York 24. februára (TASR) - Tenisti USA odohrajú štvrťfinálový zápas svetovej skupiny Davisovho pohára proti Chile (7.-9. apríla) na trávnatom povrchu v kalifornskom stredisku Rancho Mirage, ktoré bolo v roku 1978 dejiskom finálového zápolenia o "šalátovú misu". Američania sa prebojovali medzi elitnú osmičku po výhre 4:1 nad Rumunskom. Juhoameričania zdolali v 1. kole na antuke v Rancague vlaňajších finalistov Davisovho pohára tím Slovenska rovnako 4:1.

Americkým lídrom by v areáli Mission Hills Country Club mal byť Andy Roddick, vo štvorhre by mali nastúpiť momentálne najlepší svetoví deblisti dvojičky Bob a Mike Bryanovci. Nehrajúci kapitán čílskeho tímu Hans Gildemeister sa podobne ako v zápase proti Slovensku bude spoliehať na olympijských víťazov z Atén 2004 Nicolasa Massúa s Fernandom Gonzalezom. Vo vzájomnej bilancii zápasov zatiaľ vedú Američania 3:0, naposledy sa oba tímy stretli v roku 1978 v čílskej metropole Santiagu.

Súvisiace články