Štvrtok, 21. októbra, 2021Meniny má Uršuľa

Tenis: Davydenko víťazom turnaja v Adelaide

TASR|5. jan 2003 o 10:14

Adelaide 5. januára (TASR) - Ruský tenista Nikolaj Davydenko získal svoj prvý titul ATP, keď v sobotu zvíťazil vo finále turnaja v austrálskom Adelaide ...

Adelaide 5. januára (TASR) - Ruský tenista Nikolaj Davydenko získal svoj prvý titul ATP, keď v sobotu zvíťazil vo finále turnaja v austrálskom Adelaide (380.000 dolárov) nad Belgičanom Kristofom Vliegenom v dvoch setoch 6:2, 7:6. Okrem titulu získal 21-ročný Davydenko aj šek na 48.000 dolárov.

Ruský tenista brejkol svojho súpera v 5. a 7. hre úvodného dejstva a za 31 minút získal set hladko 6:2. V druhom dejstve viedol Davydenko 5:4, ale prehral svoje podanie a Vliegen záver zápasu čiastočne zdramatizoval, no v tajbrejku ťažil z väčších skúseností Davydenko.

"Niektorí hráči sú v Top 100 a nikdy nezískajú titul a tak pre mňa v mojom veku ide naozaj o veľký úspech. V závere druhého setu som znervóznel, ale do tajbrejku som išiel s vervou," povedal po zápase víťaz. Vliegen, ktorý v Adelaide štartoval po prvý raz v živote v hlavnej súťaži turnaja ATP dodal: "Ako ťažká je táto prehra, finálová účasť je pre mňa veľkým povzbudením. Ja sám najlepšie viem, ako tvrdo som pracoval, aby som sa tam dostal."

finále - dvojhra:

Nikolaj Davydenko (Rus.) - Kristof Vliegen (Bel.) 6:2, 7:6 (3)

Súvisiace články