Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Tenis: Davydenko popiera, že za ním stojí ruská mafia

Ruský tenista Nikolaj Davydenko odmieta tvrdenia, že za ním stojí ruská mafia. (Autor: SITA, AP)
SITA|Publikované 18. jan 2008 o 15:35

MELBOURNE 18. januára (SITA, AFP) - Ruský tenista Nikolaj Davydenko sa aj v dejisku Australian Open opäť musel obhajovať pred médiami v súvislosti s podozrením na nekalé praktiky spojené s tipovaním, ...

MELBOURNE 18. januára (SITA, AFP) - Ruský tenista Nikolaj Davydenko sa aj v dejisku Australian Open opäť musel obhajovať pred médiami v súvislosti s podozrením na nekalé praktiky spojené s tipovaním, ktoré sprevádzali jeho augustovú prehru na turnaji v Sopote s Argentínčanom Martinom Vassallom Arguellom.

Davydenko po postupe do osemfinále 4. kola dvojhry na svoju obranu už niekoľkýkrát vyhlásil, že nemá nič spoločné s ruskou stávkarskou mafiou a že v predmetnom stretnutí odstúpil iba pre zranenie. Ako je známe, vysoký favorit Davydenko vtedy skrečoval súboj s outsiderom v treťom sete za stavu 6:2, 3:6 a 1:2 z jeho pohľadu. "Skrečoval som to pre únavovú zlomeninu v ľavom chodidle. Mám na to dôkaz - lekárske vyšetrenie.

Iný dôvod neexistuje. Prečo by som si chcel takýmto spôsobom zarobiť peniaze? Veď ako jeden z tophráčov ich zarobím viac než dosť. Nepotrebujem to," vyhlásil pred médiami Davydenko.

Dvadsaťšesťročný rodák z ukrajinského Severodonecka sa stal neskôr objektom vyšetrovania najvyšších orgánov ATP, ale aj rôznych špekulácií o budúcnosti mužského tenisu. Jeho prípad spustil lavínu rôznych vyjadrení na túto tému, no všetko len v rovine dohadov. Konkrétni vinníci vo väčšine prípadov nie sú spomínaní. "Celý rok som na cestách. Mám okolo seba tím, ktorému maximálne dôverujem. Sú to moja manželka, brat, lekár, fyzioterapeut a rodina, čiže žiadna mafia," uzavrel nateraz túto tému štvrtý hráč sveta.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.