Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

TENIS: Coria sa dohodol na finančnom vyrovnaní, čiastka nie je známa

SITA|Publikované 22. jún 2007 o 19:55

NEW YORK 22. júna (SITA, AP) - Súdny proces medzi argentínskym tenistom Guillermom Coriom a americkou spoločnosťou na výrobu vitamínov Universal Nutrition sa skončil finančným odškodnením športovca. Detaily ...

NEW YORK 22. júna (SITA, AP) - Súdny proces medzi argentínskym tenistom Guillermom Coriom a americkou spoločnosťou na výrobu vitamínov Universal Nutrition sa skončil finančným odškodnením športovca. Detaily zatiaľ nezverejnili. Isté je, že 25-ročný Argentínčan požadoval pôvodne ako odškodné 7,49 mil. eur.

Coria žaloval spoločnosť z toho, že spôsobila ešte v roku 2001 jeho pozitívny dopingový test na nandrolon, následnú dvojročnú suspendáciu a tým aj nezanedbateľný ušlý zisk. "Guillermo mal v tom čase 19 rokov a bol žiadaným hráčom. Jeho hviezda mohla naplno zažiariť, ale vďaka pozitívnemu testu, za ktorý nemohol, sa tak nestalo," uviedol Coriov právny zástupca Will Nyström.

Coriova rodina neskôr podrobila multivitamínový prípravok, ktorý užil, testom a tie potvrdili kontamináciu steroidmi. Asociácia tenisových profesionálov (ATP) napokon znížila trest Coriovi z pôvodných 2 rokov na 7 mesiacov. Argentínčan sa v rokoch 2003, 2004 a 2005 vrátil na dvorce vo veľkom štýle a postupne sa dostal až na tretiu priečku rebríčka ATP Entry. Potom ho však začali prenasledovať zranenia a nastal pád až do štvrtej stovky rebríčka (aktuálne 344.).


Súvisiace články