Nedeľa, 24. októbra, 2021Meniny má Kvetoslava

Tenis: Clijstersovú hnevá belgický daňový systém a hľadá nové útočisko

TASR|2. mar 2003 o 08:51

Scottsdale 2. marca (TASR) - Finalistka turnaja WTA v americkom Scottsdale Kim Clijstersová vyjadrila rozhorčenie nad výškou daní v rodnom Belgicku ...

Scottsdale 2. marca (TASR) - Finalistka turnaja WTA v americkom Scottsdale Kim Clijstersová vyjadrila rozhorčenie nad výškou daní v rodnom Belgicku a pripustila, že čoskoro zmení oficiálne bydlisko. V tejto súvislosti sa najčastejšie spomína Austrália, odkiaľ pochádza jej priateľ a svetová mužská jednotka Lleyton Hewitt.

"Čoraz viac ma hnevá výška daní v Belgicku. Tá dosahuje až 62 percent a s tým je naozaj ťažké sa vyrovnať. Už som rozmýšľala, do ktorej krajiny sa presťahujem," povedala Clijstersová, ktorá okrem Austrálie zvažuje aj presun do Monaka. Napriek tomu si belgická tínedžerka stavia dom vo flámskej časti svojej vlasti. V tomto roku si na turnajoch zarobila už 325.000 dolárov a väčšiu časť z týchto peňazí zhltli daňové úrady. "Nechcem sa rozhodovať unáhlene, pretože ide o moju budúcnosť. Vždy, keď som niekde mimo Belgicka, teším sa domov. Ale situáciu musím riešiť," dodala Clijstersová.

mp

Súvisiace články