Sobota, 25. septembra, 2021Meniny má Vladislav, Vladislava

Tenis: Clijstersová zneužitá ako polonahá revolucionárka

TASR|25. jún 2001 o 17:30

Londýn 25. júna (TASR) - Finalistka tohtoročného tenisového grandslamu Roland Garros Belgičanka Kim Clijstersová sa musí počas turnaja vo Wimbledone vyrovnať s nepríjemnosťou, keď jej tvár sa bez súhlasu objavila na slávnom obraze polonahej francúzskej

revolucionárky, ktorej autorom je Eugene Delacroix.

Obraz použila na svoju kampaň istá regionálna federácia v Paríži. Udalosťou je pobúrená najmä Clijstersovej rodina. "Kam speje tento svet, keď nejaká spoločnosť bez nášho vedomia zneužíva Kim na svoje ciele?" pýta sa jej otec a bývalý belgický reprezentant vo futbale Leo Clijsters.

Počas grandslamového tenisového turnaja vo Wimbledone sa očakáva spotreba 27.000 kilogramov jahôd a 7000 litrov šľahačky. Jahody so šľahačkou patria na tomto turnaji ku tradičným pochúťkam divákov a podľa organizátorov bude ich cena stúpať úmerne s očakávaným rastom dopytu po nich.

Použité tenisové loptičky z grandslamového turnaja vo Wimbledone sa po turnaji použijú ako domčeky pre malé myši. Organizátorom tejto akcie je nadácia Wildlife Trust, ktorá premení asi 400 žltých loptičiek na malé domčeky s jedným otvorom, ktoré sa ukladajú do vysokej trávy, kde majú hlodavce domov. Podľa predstaviteľov organizácie je táto iniciatíva na mieste najmä pre znižujúci sa počet myší žijúcich mimo ľudskýého obydlia.

Súvisiace články