Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Tenis: Clijstersová asi nenastúpi vo štvrťfinále Fed Cupu proti Slovensku

TASR|27. apr 2003 o 22:12

Bree 27. apríla (TASR) - Belgická tenisová jednotka Kim Clijstersová, ktorá tromi víťazstvami proti tenistkám Rakúska pomohla svojej krajine k postupu ...

Bree 27. apríla (TASR) - Belgická tenisová jednotka Kim Clijstersová, ktorá tromi víťazstvami proti tenistkám Rakúska pomohla svojej krajine k postupu do štvrťfinále Pohára federácie, sa negatívne vyjadrila o svojej účasti v júlovom dueli so Slovenskom.

"Nie je isté, či nastúpim. Nepáči sa myšlienka, že budem musieť veľa cestovať a následne sa aklimatizovať. Neviem, či budem hrať," povedala svetová dvojka, ktorá pred štvrťfinálovým duelom proti obhajcovi trofeje Slovensku nastúpi na turnaji v kalifornskom Stanforde. Ak Clijstersová odmietne účasť proti Slovenkám, bude pod veľkým tlakom belgická dvojka Justine Heninová Hardenneová. Minulý rok Belgičanky vypadli vo štvrťfinále, keď za ne nenastúpili ani Clijstersová ani Heninová-Hardenneová, tá však svoju účasť v júlovom súboji so Slovenskom potvrdila. "Minulý rok som sa rozhodla pre Stanford a nevyšlo to. Minulý rok som povedala, že sa vrátim , pretože si myslím, že Fed Cup je dôležitý. Rada hrám za tím a prospieva to aj mojej hre," povedala belgická dvojka.

Súvisiace články