Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Tenis: Clement nechal pravé zápästie odpočívať a na turnaji víťazil ľavou rukou

TASR|17. feb 2003 o 14:00

Paríž 17. februára (TASR) - Francúzsky tenista Arnaud Clement sa rozhodol spestriť svoju rekonvalescenciu zraneného zápästia pravej ruky štartom na ...

Paríž 17. februára (TASR) - Francúzsky tenista Arnaud Clement sa rozhodol spestriť svoju rekonvalescenciu zraneného zápästia pravej ruky štartom na malom turnaji v juhoafrancúzskom meste Gap, kde "vyobšíval" miestnych amatérov raketou držanou v zdravej ľavej ruke.

Finalista Australian Open 2001 pre bolestivý zápal šľachy v pravom zápästí nehral posledné štyri mesiace turnaje ATP. Nečinnosť však urobila svoje a tak požiadal národný tenisový zväz, aby súhlasil s jeho štartom v Gape. Dvadsaťpäťročný "ľavák z nutnosti" však na turnaji prekvapil všetkých prítomných a pravdepodobne najviac sám seba. Podľa denníka lďEquipe vyradil Clement dvoch pomerne dobrých miestnych hráčov, pričom s nimi nestratil ani set.

Zápal šľachy odsúdil Clementa v novembrovom finále Davisovho pohára v Paríži proti Rusku iba do roly náhradníka, čo sa mu stalo aj rok predtým vo finále s Austráliou v Melbourne.

Súvisiace články