Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Tenis: Cenu A. Asheho udelili izraelsko-pakistanskému deblu

TASR|6. feb 2003 o 18:38

Ponte Vedra Beach 6. februára (TASR) - Izraelsko-pakistanskú tenisovú dvojicu Amir Hadad a Aisam-Ul-Haq Qureshi ocenila ATP za humanitný prístup Cenou ...

Ponte Vedra Beach 6. februára (TASR) - Izraelsko-pakistanskú tenisovú dvojicu Amir Hadad a Aisam-Ul-Haq Qureshi ocenila ATP za humanitný prístup Cenou Arthura Asheho. Laureáti si ocenenie, ktoré nesie meno predčasne zosnulého, bývalého wimbledonského víťaza tmavej pleti, prevzali pri príležitosti 10. výročia jeho úmrtia.

Prezident ATP Mark Miller v zdôvodnení uviedol, že kým správy zo sveta hovoria o nenávisti a strachu, obaja laureáti ukázali, že možno hrať spolu akceptujúc náboženské vierovyznanie toho druhého. Tenisti, z ktorých jeden sa hlási k judaizmu a druhý k islamu, nastúpili spoločne do štvorhry vlani vo Wimbledone a na US Open dostali voľnú kartu.

Za objav roka vyhlásila ATP francúzskeho tenistu Paula-Henriho Mathieua, za hráča roka lídra svetového rebríčka Austrálčana Lleytona Hewitta. Cenu za comeback roka získal Holanďan českého pôvodu Richard Krajicek, ktorý sa po dlhej, 20-mesačnej prestávke zavinenej zranením dokázal prebojovať až do štvrťfinále Wimbledonu 2002.

Súvisiace články