Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Tenis: Capriatiová si postupne uvedomuje, čo dosiahla

TASR|2. feb 2001 o 14:26

New York 2. februára (TASR) - Víťazka úvodného grandslamového tenisového turnaja roka Australian Open Jennifer Capriatiová z USA si len postupne uvedomuje, aký úspech nedávno dosiahla vzhľadom na jej minulosť. "Víťazstvo v Austrálii, kde som postupne pora

zila hráčky ako Monika Selešová, Lindsay Davenportová a vo finále aj svetovú jednotku Martinu Hingisovú bolo skvelé. Pocit po záverečnej loptičke bol neopísateľný," hovorí s odstupom času Capriatiová.

Do kolotoča profesionálneho tenisu vstúpila v roku 1990 ako 13-ročná a o tri mesiace sa prebojovala už do semifinále Roland Garros. O dva roky triumfovala na olympijských hrách v Barcelone, keď vo finále zdolala Steffi Grafovú. Potom ju však z kurtov vyhnali osobné problémy, spojené s divokými večierkami, kde dominovali drogy a alkohol. Nasledovalo zatknutie za prechovávanie drog a krádež v obchodnom dome.

"Zobrala som si voľno a rozmýšľala o budúcnosti. Dospela som a s pribúdajúcimi rokmi som si uvedomila, že musím zmeniť spôsob svojho života," odpovedala 24-ročná rodáčka z Floridy na otázky novinárov ohľadom svojho návratu. V roku 1996 sa začala sporadicky zúčastňovať opäť na tenisových dvorcoch. Ale až od roku 1999 bol tenis pre ňu zase prvoradý. "Vtedy som si definitívne uvedomila, že len tvrdou prácou sa môžem prepracovať k víťazstvám. Bolo to však oveľa ťažšie, ako keď som začínala," skonštatovala Jennifer.

Víťazstvo turnaja WTA v roku 1999 vo Francúzsku bolo podľa Capriatiovej začiatkom cesty smerujúcej k víťazstvu na Australian Open: "Triumf v Štrasburgu mi vrátil sebavedomie. Zistila som, že som schopná víťaziť. Teraz viem, že to bol opätovný štart mojej kariéry."

Súvisiace články