Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Tenis: Capriatiová po roku opäť v semifinále, Agassi bez problémov

TASR|23. jan 2001 o 12:38

Melbourne (TASR): Po druhý raz v živote sa do grandslamového semifinále prebojovala Američanka Jennifer Capriatiová. Stalo sa tak po jej štvrťfinálovom triumfe nad štvrtou nasadenou krajankou Monikou Selešovou v dramatickej trojsetovej bitke 5:7, 6:4, 6:3

. Capriatiová, v Melbourne ako dvanásta nasadená, si tak zopakuje semifinále z minulého roku, ktoré zároveň znamenalo jej návrat do "veľkého" tenisu po niekoľkých nevýrazných sezónach zapríčinených alkoholovými a drogovými aférami.

"Toto bol jeden z najlepších zápasov, aké som kedy hrala. Pripomenulo mi to staré dobré časy," tešila sa Capriatiová. Tá však nebola ďaleko od prehry, keď koncovku prvého setu nezvládla a v druhom prehrávala už 2:4. Napokon však využila lepšiu kondičnú pripravenosť a sériou ôsmich vyhratých hier v sérii stretnutie otočila. Selešová prehrala iba svoj druhý zápas na Australian Open v histórii, jediný raz sa doteraz musela skloniť pred Martinou Hingisovou v semifinále pred dvoma rokmi.

Prvým semifinalistom mužskej dvojhry sa stal obhajca trofeje Američan Andre Agassi po víťazstve nad krajanom Toddom Martinom. Turnajová šestka vyhrala hladko v troch setoch 7:5, 6:3 a 6:4. Agassi urobil počas zápasu iba 14 nevynútených chýb a to bol kľúč k zdolaniu premožiteľa Samprasa. V semifinále sa Agassi stretne s lepším z duelu medzi Dominikom Hrbatým a Patrickom Rafterom. "Naozaj sa mi mimoriadne darilo a byť znova v semifinále je úžasné," pochvaľoval si Agassi.

Súvisiace články