Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Tenis: Capriatiová bude v pondelňajšom vydaní rebríčka WTA svetovou jednotkou

TASR|14. okt 2001 o 17:24

Berlín 14. októbra (TASR) - Americká tenistka Jennifer Capriatiová bude od pondelka novou ženskom svetovou jednotkou, keď na prvej pozícii rebríčka WTA vystrieda Švajčiarku Martinu Hingisovú, ktorá na najvyššej priečke strávila 73 týždňov. Dvadsaťpäťročná americká hráčka zažila počas svojej kariéry množstvo víťazstiev i pádov a podľa jej slov už ani sama neverila, že môže niekedy vystúpiť na vrchol ženského tenisového rebríčka.

"Nikdy by som si nebola pomyslela, že na sklonku svojej kariéry sa stanem ženskou tenisovou jednotkou. Je to neuveriteľné a skutočne mám z toho obrovskú radosť," povedala rodáčka z New Yorku, ktorá sa stala profesionálkou v roku 1990 a do sveta bieleho športu vstúpila ako kométa.

V štrnástich rokoch sa stala najmladšou semifinalistkou v histórii grandslamových turnajov, keď sa prebojovala medzi najlepšiu štvoricu na antukovom vrchole sezóny Roland Garros v Paríži. V roku 1991 sa stala najmladšou semifinalistkou Wimbledonu po tom, ako vo štvrťfinále zdolala legendárnu americkú tenistku čského pôvodu Martinu Navrátilovú. Svoj talent pretavila v roku 1992 v zisk zlatej olympijskej medaily na OH v Barcelone, kde vo finále zvíťazila nad Nemkou Steffi Grafovej. Potom však prišlo pre Jennifer ťažké obdobie, keď ju obvinili z krádeže a držania omamných látok a Jennifer sa postupne vytratila so svetovej špičky. Dokázala sa však vrátiť v čase, keď jej už mnohí neverili a v tomto roku senzačne triumfovala na prvých dvoch grandslamových turnajoch roka Australian Open a Roland Garros.

la mi

Súvisiace články