Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Tenis: Caňas strávil tento rok na dvorcoch Rolanda Garrosa dovedna 17,5 hodín

TASR|Publikované 4. jún 2002 o 17:57

Paríž 4. júna (TASR) - Organizátori tohtoročného grandslamového turnaja Roland Garros v Paríži prinášajú každý deň zaujímavé informácie a vyhodnocujú ...

Paríž 4. júna (TASR) - Organizátori tohtoročného grandslamového turnaja Roland Garros v Paríži prinášajú každý deň zaujímavé informácie a vyhodnocujú najlepší citát dňa, najzaujímavejšiu štatistiku a fakt dňa.

V utorok sa o najlepšiu vetu postarala mladšia zo sestier Williamsových, Serena, ktorá na tlačovej besede vtipne odpovedala na otázku novinára o znalosti francúzštiny oboch sestier.

"Je pense je parle un peu meilleur" (Myslím si, že ja hovorím o niečo lepšie.)," povedala takmer bezchybnou francúzštinou Serena.

Parížski tenisoví štatistici vyrátali, že Argentínčan Guillermo Caňas strávil v zápasoch na tohtoročnom Roland Garros na dvorci dovedna 17 hodín a 37 minút. Dve jeho stretnutia trvali viac ako štyri hodiny a štvrťfinálový zápas, v ktorom v utorok podľahol Španielovi Albertovi Costovi, trval 3 hodiny a 54 minút. Priemer na jeden zápas mal vytrvalec Caňas, ktorý v úvodnom kole zdolal v štyroch setoch slovenského tenistu Karola Kučeru, až 3 hodiny a 31 minút.

Za fakt dňa považujú organizátori Medzinárodných majstrovstiev Francúzska skutočnosť, že obom sestrám Williamsovým sa po utorňajších víťazstvách vo štvrťfinále podarilo prvýraz prebojovať sa do semifinálových bojoch na najväčšom a najprestížnejšom antukovom turnaji na svete.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.