Piatok, 23. júla, 2021Meniny má Oľga

Tenis: Brazílske veľa kriku pre nič

TASR|9. apr 2001 o 18:09

Brazílska prehra 1:3 však potvrdila kruté zistenie, že všetko v súčasnom brazílskom tíme stojí a padá na svetovej jednotke Gustavovi Kuertenovi a ostatní členovia tímu sú len priemerní profesionáli.

"Bolo by dobré, keby sme v našom mužstve mali viacero hráčov, aby sme mohli zmeniť to, že náš výsledok závisí od súpera. Stále nemáme dosť tenistov. Napríklad Španielsko a Austrália ich majú dostatok a pri zostavovaní tímu majú viacero možností," povedal Gistavo Kuerten na margo súčasného brazílskeho tenisu.

V prvej a kľúčovej nedeľňajšej dvojhre, v ktorej sa napokon rozhodlo o víťazovi celého stretnutia, prehral Kuerten s mladým Austrálčanom Lleytonom Hewittom nečakane hladko v troch setoch. Kuerten po prehre namietal, že prílišný tlak na jeho osobu spôsobil, že nebol schopný predviesť svoj normálny výkon.

"Prebudovanie daviscupového tímu je našou prioritou už od minulej sezóny. Nemáme desať hráčov v najlepšej svetovej dvestovke. Tak tomu bolo vždy. Jediné, čo sa zmenilo je to, že dnes máme výnimočného hráča ako je Guga (Gustavo Kuerten)," vyjadril sa brazílsky daviscupový kapitán Ricardo Acioly.

Brazílski fanúšikovia vidia svojich tenistov v domácom prostredí ako jasných favoritov. V posledných piatich rokoch sa však ukázalo, že ani domáce publikum, ani domáca antuka a ani svetová jednotka v tíme nezabezpečuje isté víťazstvo.

Súvisiace články