Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Tenis: Bhupáthi chce na Australian Open skompletizovať zbierku titulov

TASR|6. jan 2003 o 11:27

Madras 6. januára (TASR) - Indický tenista Mahesh Bhupáthi plánuje na prvom tohtoročnom grandslamovom turnaji Australian Open vyhrať so svojím partnerom ...

Madras 6. januára (TASR) - Indický tenista Mahesh Bhupáthi plánuje na prvom tohtoročnom grandslamovom turnaji Australian Open vyhrať so svojím partnerom Joshuom Eaglom titul vo štvrohre a stať sa tak prvým Indom, ktorý získal tituly na všetkých štyroch grandslamových podujatiach.

Bhupáthi získal tri z doteraz štyroch grandslamových titulov vo štvorhre so svojím krajanom Leanderom Paesom. S ním sa v roku 1999 stali takmer po 50 rokoch prvým párom, ktorý dosiahol finále všetkých štyroch hlavných turnajov. Indovia vtedy vyhrali turnaj Roland Garros v Paríži a londýnsky Wimbledon.

"Australian Open je pre mňa teraz veľmi špecifickým turnajom. Budem sa snažiť čo najviac, ale ak to nevyjde teraz, môže to vyjsť ďalší rok," povedal 28-ročný Ind, ktorý spomína aj na nezdary v roku 1999: "Dostali sme sa do všetkých finále grandslamov, ale vyhrali sme iba dva a na iných turnajoch sme často vypadli aj v prvom kole."

Dvojica sa rozišla začiatkom roku 2000, čo bolo pre indických fanúšikov šokom. Dohromady sa obaja muži dali ešte pred OH 2000 v Sydney a v roku 2001 vyhrali po dvoch rokoch opäť turnaj Rolanda Garrosa. "Už sme si navzájom liezli na nervy. Preto som sa rozhodol, že potrebujem zmenu a minulý rok sme sa v tichosti opäť rozišli," povedal Bhupáthi.

Súvisiace články