Piatok, 23. júla, 2021Meniny má Oľga

Tenis: Belgicko v ošiali, Heninová vo finále Wimbledonu

TASR|6. júl 2001 o 13:35

Brusel 6. júla (TASR) - Belgicko zachvátila doslova tenisová horúčka. Všetky médiá začínajú spravodajstvo tenisom, všetky dnešné denníky prinášajú na ...

Brusel 6. júla (TASR) - Belgicko zachvátila doslova tenisová horúčka. Všetky médiá začínajú spravodajstvo tenisom, všetky dnešné denníky prinášajú na titulných stranách fotografie radujúcej sa Justine Heninovej, ktorá vo štvrtok postúpila do finále najslávnejšieho tenisového turnaja vo Wimbledone.

"Belgický tenis zažíva najkrajšie obdobie svojej histórie. Presne pred mesiacom sa Kim Clijstersová stala prvou Belgičankou, ktorá hrala na Roland Garros v Paríži finále grandslamového turnaja, v ktorom prehrala s Jennifer Capriatiovou. Justine Heninová sa vo štvrtok kvalifikovala do finále Wimbledonu, keď zdolala tú istú Capriatiovú," napísal na titulnej strane denník La Libre Belgique.

"Pred mesiacom Clijstersová vo finále Roland Garros, teraz Heninová vo finále Wimbledonu. Ktorý iný národ, okrem USA, sa môže pýšiť takýmito výsledkami?", pýta sa hrdo denník Le Soir. O tom, že Heninová bude hrať v sobotu finále najvýznamnejšieho tenisového turnaja, sa ešte pred šiestimi mesiacmi nemohlo nikomu ani snívať, pokračuje denník.

Vlaňajšiu sezónu mala doslova katastrofálnu, tento rok však na 13 turnajoch vyhrala 40 zápasov a prehrala iba deväť, pričom získala tituly v Gold Coast, Canberre a Rosmalene. "Nie je náhoda, že v pondelok postúpi Justine na piate miesto vo svetovom rebríčku. A nie je náhoda, že je vo finále Wimbledonu. Jej vzostup je ohromujúci," píše Le Soir.

"Neuveriteľné a senzačné," hodnotí stručne úspech 19-ročnej Heninovej denník La Lanterne, ktorý dokonca zriadil telefónne číslo, na ktoré môžu čitatelia zaslať SMS alebo nahrať svoj odkaz a slová povzbudenia pre Justine pred sobotňajším finále.

Všetky denníky sa zhodujú, že súboj o wimbledonskú trofej proti obhajkyni titulu Venus Williamsovej bude ťažký, ale veria, že Justine môže zvíťaziť. Pripomínajú, že Heninová Williamsovú zdolala v máji na antuke v Berlíne hladko 6:1 a 6:4, prečo by teda nemohla zopakovať podobný výsledok v sobotu na posvätnej wimbledonskej tráve?

(spravodajca TASR Robert Sermek)

Súvisiace články