Štvrtok, 23. septembra, 2021Meniny má Zdenka

Tenis: Belgicko je nadšené úspechom svojich tenistiek na Roland Garros

TASR|6. jún 2001 o 16:28

Brusel 6. júna (TASR) - Belgická tlač nadšene reagovala na čisto semifinále, v ktorom sa stretnú Justine Heninová s Kim Clijstersovou. "Belgičanka vo finále Roland Garros", "Geniálne!", "Neuveriteľné!". Takto sa dnes na titulných stranách radujú všetky belgické denníky, ktoré informujú o historickom úspechu belgického tenisu. Na druhom grandslamovom turnaji sezóny French Open v Paríži proti sebe totiž vo štvrtok nastúpia dve belgické tenistky - Kim Clijstersová a Justine Heninová.

Štvrtok bude historickým dňom pre belgický tenis. Na centrálnom dvorci Rolanda Garrosa budú o finále hrať dve Belgičanky. Finálová výzva pre víťazku tohto belgicko-belgického duelu bude obrovská - druhou finalistkou bude totiž Martina Hingisová alebo Jennifer Capriatiová, píše stredajší Le Soir.

La Libre Belfique zasa na prvej strane informuje o "čierno-žlto-červenom" (farby belgickej zástavy) dueli v Paríži. Jedna z dvojice Heninová alebo Clijstersová sa stane vôbec prvým občanom Belgicka, ktorý nastúpi vo finále grandslamového turnaja. V roku 1997 bol rovnako v Paríži Belgičan Filip Dewulf "iba" v semifinále.

Štvrtkový zápas bude "najkrajšou kapitolou, akú kedy belgický tenis napísal". "Nech vyhrá lepšia!", dodáva La Libre Belgique, ktorý pochopiteľne neuprednostňuje ani jednu z dvoch mladých belgických hráčok. Veď Heninová len pred niekoľkými dňami oslávila 19. narodeniny, Clijstersovú čaká čoskoro oslava osemnástky.

Podľa denníka La Lanterne dosiahli obe hráčky úspech, o akom sa Belgicku nemohlo ani snívať. "Neuveriteľné, ale belgické: sme vo finále Roland Garros," píše denník. Obom "tenisovým princeznám" fandil v stredu v hľadisku aj belgický korunný princ Philippe.

"Ktorá z dvoch Belgičaniek postúpi do finále?" pýtajú sa denníky. Pripomínajú, že posledný vzájomný zápas vyhrala v marci tohto roku na tvrdom povrchu v Indian Wells Clijstersová po setoch 1:6, 6:4, 6:3. Clijstersovej otec v rozhovore pre denník La Lanterne dal viac šancí na víťazstvo Heninovej. "Na antuke je to 70 ku 30 v prospech Justine," predpovedal.

Mladé Belgičanky sú zároveň veľmi dobré priateľky. "Vo štvrtok však budeme musieť zabudnúť, kto stojí na druhej strane siete," zhodli sa obe pred historickým duelom.

(spravodajca TASR Robert Sermek)

Súvisiace články