Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Tenis: Becker vydržal bez súdu len pár dní a žaluje vedenie Deutsche Telekom

TASR|Publikované 27. okt 2002 o 12:25

Mníchov 27. októbra (TASR) - Len pár dní po tom, čo nemecký najvyšší súd uznal Borisa Beckera vinným z daňového úniku a uložil mu dvojročný podmienečný ...

Mníchov 27. októbra (TASR) - Len pár dní po tom, čo nemecký najvyšší súd uznal Borisa Beckera vinným z daňového úniku a uložil mu dvojročný podmienečný trest a pokutu vo výške 300.000 eúr, sa bývalý tenista opäť dostal na prvé stránky domácich denníkov. Tentoraz pre spor s najväčším domácim poskytovateľom internetových služieb, firmou Deutsche Telekom.

Bývalý trojnásobný víťaz Wimbledonu žaluje vedenie Deutsche Telekom pre konkrétnu stránku T-Online, na ktorej v rokoch 1999 až 2000 viackrát zverejnili jeho fotografie bez osobného súhlasu. Ako kompenzáciu požaduje Becker, v Nemecku naďalej veľmi populárny, takmer 6 miliónov eúr. Touto čiastkou by si tak mohol vykryť straty, ktoré pri súdnom procese utrpel.

"Keď štátny prokurátor v záverečnej reči navrhoval triapolročný nepodmienečný trest, necítil som sa najlepšie. Už som sa videl, ako ma zo súdnej siene vyvádzajú v putách. Nebolo mi veru všetko jedno. Jedna osoba môže rozhodnúť o vašom osude. Už nikdy nechcem zažiť podobnú situáciu. Nebola to žiadna zábava, všetko bolo smrteľne vážne," uviedol tridsaťštyriročný Becker, jedna z najväčších postáv nemeckého tenisu minulého storočia, na margo výsledku súdneho procesu. "Som teraz slobodným človekom a chcem sa vydať na lepšiu životnú cestu. Hoci mám o niečo menej peňazí ako predtým, ešte stále si môžem dovoliť kúpiť si tento týždeň jedlo. V Nemecku sú štyri milióny ľudí bez práce a sú na tom oveľa horšie ako ja," dodal.

Súvisiace články