Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Tenis: Becker sa veľmi bál väzenia, nepodmienečný trest je pre neho vykúpením

TASR|Publikované 25. okt 2002 o 10:01

Berlín 25. októbra (TASR) - Bývalý nemecký tenista Boris Becker sa v rozhovore pre domácu televíziu ARD priznal, že mal počas súdneho procesu na základe ...

Berlín 25. októbra (TASR) - Bývalý nemecký tenista Boris Becker sa v rozhovore pre domácu televíziu ARD priznal, že mal počas súdneho procesu na základe obvinení jeho osoby z daňových únikov veľký strach pred väzením. Štvrtkový verdikt o dvojročnom podmienečnom treste vraj pre neho znamená šancu na nový štart do života.

"Keď štátny prokurátor v záverečnej reči navrhoval triapolročný nepodmienečný trest, zvieral sa mi žalúdok. Už som sa videl, ako ma zo súdnej siene vyvádzajú v putách. Cítil som sa vtedy veľmi maličký," povedal trojnásobný wimbledonský šampión, ktorému súd po uznaní viny z daňových únikov udelil okrem nepodmienečného trestu aj pokutu vo výške 300.000 eúr. "Jedna osoba môže rozhodnúť o vašom osude. Už nikdy nechcem zažiť podobnú situáciu. Nebola to žiadna zábava, všetko bolo smrteľne vážne," dodal 34-ročný Nemec.

Becker v stredu pred súdom pripustil, že spravil chybu a neodviedol dane vo výške asi 3 miliónov dolárov. Súd ho pôvodne obvinil z úniku 1,7 milióna eúr. Daňového podvodu sa mal dopustiť na základne klamného uvádzania svojho trvalého bydliska. Becker žil v rokoch 1991 až 1993 v Mníchove, ako svoje bydlisko však uvádzal Monako, ktoré je v Európe daňovým rajom a má tam sídlo mnoho ďalších športovcov.

"Som teraz slobodným človekom a chcem sa vydať na lepšiu životnú cestu. Hoci mám o niečo menej peňazí ako predtým, ešte stále si môžem dovoliť kúpiť si tento týždeň jedlo. V Nemecku sú štyri milióny ľudí bez práce a sú na tom oveľa horšie ako ja," povedala nemecká tenisová legenda.

iš fi

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.