Sobota, 27. novembra, 2021Meniny má Milan

Tenis: Becker s Edbergom si po siedmych rokoch zmerajú sily

TASR|28. apr 2003 o 12:13

Hamburg 28. apríla (TASR) - Sedem rokov po poslednom vzájomnom finále sa na tenisovom kurte proti sebe postavia dve bývalé veľké hviezdy mužského tenisu ...

Hamburg 28. apríla (TASR) - Sedem rokov po poslednom vzájomnom finále sa na tenisovom kurte proti sebe postavia dve bývalé veľké hviezdy mužského tenisu Nemec Boris Becker a Švéd Stefan Edberg. Tenisti si zmerajú sily 15. júna v slávnostnej predohrávke tenisového turnaja v londýnskom Queenďs Clube, ktorý je generálkou na grandslamový Wimbledon.

"Po štyroch triumfoch mi Queenďs Club pripomína veľa spomienok," povedal tridsaťpäťročný Becker, ktorý je v análoch zapísaný ako najmladší víťaz turnaja, keď v roku 1985 vyhral ako sedemnásťročný a o tri týždne neskôr triumfoval i vo Wimbledone. Tridsaťsedemročný Švéd má na svojom konte tri víťazstvá v Queenďs Clube a šesť grandslamových titulov.

Tenisti, ktorí spolu odohrali 35 zápasov, z toho v dvadsiatipiatich zvíťazil Becker, si naposledy proti sebe zahrali práve v Queenďs Clube v roku 1996 a Becker zvíťazil v dvoch setoch 6:4 a 7:6.

Súvisiace články