Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Tenis: Becker pred súdom priznal, že okradol na daniach štát

TASR|Publikované 23. okt 2002 o 12:40

Mníchov 23. októbra (TASR) - Bývalý nemecký tenista Boris Becker sa v stredu objavil pred súdom, kde čelí obvineniam z krátenia dane a v prípade usvedčenia ...

Mníchov 23. októbra (TASR) - Bývalý nemecký tenista Boris Becker sa v stredu objavil pred súdom, kde čelí obvineniam z krátenia dane a v prípade usvedčenia mu hrozí až 5-ročný trest.

Trojnásobný wimbledonský víťaz pred mníchovským štátnym súdom priznal, že sa dopustil chyby, keď v Nemecku neplatil dane a okradol tak štát o 5 miliónov dolárov. Žaloba tvrdí, že Becker nepravdivo označil za svoje trvalé bydlisko Monako, daňový raj, a pri tom žil väčšinu času v Nemecku.

"Priznávam, že pred desiatimi rokmi som sa dopustil chyby, za ktorú musím teraz tvrdo platiť. Vyšetrovanie, ktoré príslušné orgány vedú voči mne, však považujem za veľmi brutálne a nepochybne sa podpísalo na predčasnom konci mojej kariéry," povedal Becker.

Celý proces by sa mal skončiť v piatok. Viacero možností na riešenie záležitosti mimosúdnou cestou stroskotalo, hoci niektoré nemecké média priniesli informácie, že Becker súhlasil s dvojročným podmienečným trestom a zaplatením finančnej čiastky 2,5 miliónov eúr.

sr la pe

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.