Utorok, 9. marec, 2021Meniny má Františka

Tenis: Becker podozrivý z daňových únikov vo výške 10,4 milióna mariek

TASR|Publikované 13. júl 2002 o 15:37

Mníchov 13. júla (TASR) - Nemecká štátna prokuratúra v Mníchove obžalovala tenisovú legendu Borisa Beckera pre podozrenie z daňových únikov.

V súlade so zákonom o daňovom tajomstve pracovníci prokuratúry odmietli uviesť, do akej výšky siaha priestupok trojnásobného víťaza Wimbledonu, no podľa nemeckých časopisov Focus a Spiegel Becker obral štát až o 10,4 milióna nemeckých mariek.

Predmet obžaloby siaha ešte do začiatku deväťdesiatych rokov, keď tenisová hviezda uvádzala do daňových priznaní miesto trvalého bydliska "daňový raj" Monte Carlo, no pritom preukazateľne žila v Mníchove. Nemecká médiá v prvotných správach predpokladali, že 34-ročná bývalá hviezda na daňových únikoch ušterila až 16,9 milióna eur.

Prípadom, ktorý mieni obžaloba podložiť približne 300-stranovou dokumentáciou, sa bude zaoberať krajinský súd v Mníchove. V prvom rade musí posúdiť žalobu a v prípade prijatia určí termíny pojednávania. Za podobný priestupok si otec nemeckej tenistky Steffi Grafovej Peter odsedel niekoľko mesiacov vo väzení.

Súvisiace články