Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Tenis: Beck prehral v prvom kole Tatra Banka Open s Fínom Nieminenom

TASR|7. nov 2001 o 21:25

Bratislava (TASR): Slovenský tenista Karol Beck podľahol v prvom kole turnaja ATP Tatra Banka Open 2001 v Bratislave tretiemu nasadenému Jarkko Nieminenovi ...

Bratislava (TASR): Slovenský tenista Karol Beck podľahol v prvom kole turnaja ATP Tatra Banka Open 2001 v Bratislave tretiemu nasadenému Jarkko Nieminenovi z Fínska za 48 minút 2:6, 1:6.

Od úvodnej loptičky na dvorci bratislavskej Incheby dominoval dvadsaťročný finalista nedávneho 800.000 turnaja v Štokholme, ktorý o rok mladšiemu domácemu hráčovi nedal ani najmenšiu šancu presadiť sa. Nieminen v prvom sete dvakrát a v druhom dokonca trikrát prelomil podanie Becka, pričom ťažil hlavne so svojho mimoriadne tvrdého podania a trpezlivej hry od základnej čiary.

Hlas Karola Becka: "Nieminen predvádzal výborný tenis. Loptičky mi hral do bekhendu, kde som urobil veľa chýb. O výsledku rozhodol veľký počet nevynútených chýb z mojej strany a súperov fantastický druhý servis. Nieminen bol navyše aj trpezlivý, bolo vidieť, že po finálovej účasti na turnaji v Štokholme má dosť sebavedomia. V minulosti som o dvakrát zdolal, no dnes bol prťažkým sústom a bolo na ňom badať obrovský výkonostný vzostup."

dvojhra - 1. kolo:

Jarkko Nieminen (3- Fín.) - Karol Beck (SR) 6:2, 6:1

Súvisiace články