Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Tenis: Beck prehral v 1. kole dvojhry s Callerim

TASR|16. aug 2004 o 14:18

Atény 16. augusta (TASR) - Slovenský tenista Karol Beck prehral v 1. kole dvojhry na olympijskom turnaji v Aténach s Argentínčanom Agustinom Callerim ...

Atény 16. augusta (TASR) - Slovenský tenista Karol Beck prehral v 1. kole dvojhry na olympijskom turnaji v Aténach s Argentínčanom Agustinom Callerim po trojsetovom boji 6:2, 3:6 a 6:8. Z trojice slovenských mužských zástupcov tak zostal v hre iba Dominik Hrbatý, ktorý podvečer nastúpil v 1. kole proti Maročanovi Younesovi El Aynaouimu, Karol Kučera prehral v nedeľu s Rusom Maratom Safinom.

Beckovi, štartujúcemu na premiérovej olympiáde vyšiel úvodný set duelu proti Callerovi nad očakávanie, keď súperovi dovolil uhrať iba dve hry. Húževnatý Argentínčan, ktorý je známy svojou univerzálnosťou a schopnosťou adaptovať sa na hocijaký povrch, sa však postupne dostal do tempa a druhé dejstvo získal vo svoj prospech v pomere 6:3. O osude setu rozhodla trinásta hra tretieho setu, keď Beck nevyužil výhodu podania a Calleri pri vlastnom servise dotiahol zápas do víťazného konca.