Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Tenis: Beck po sympatickom výkone prehral so Samprasom, Američania vedú 1:0

TASR|Publikované 8. feb 2002 o 22:12

Oklahoma City 8. februára (TASR) - Slovensko prehráva po úvodnej dvojhre 1. kola svetovej skupiny Davisovho pohára s USA 0:1. O prvý bod pre domáce ...

Oklahoma City 8. februára (TASR) - Slovensko prehráva po úvodnej dvojhre 1. kola svetovej skupiny Davisovho pohára s USA 0:1. O prvý bod pre domáce farby sa postaral Pete Sampras, ktorý podľa očakávania za 2:25 h zdolal Karola Becka v štyroch setoch 6:3, 6:7, 6:1 a 7:5. V druhej piatkovej dvojhre v Myriad Aréne v Oklahoma City nastúpi Andy Roddick proti Jánovi Krošlákovi.

Iba 19-ročný Beck podal pri svojej daviscupovej premiére sympatický výkon a oveľa skúsenejšiemu súperovi narobil až nečakane veľké problémy. Už v prvom sete začal odvážne a výborným podaním dlho držal s 30-ročným víťazom rekorného počtu trinástich grandslamových titulov krok. Za stavu 2:2 však dvojchybou stratil Beck svoj servis, v deviatej hre využil Američan ďalší brejkbal a za 31 minút tak Sampras vyhral prvý set. V druhom však mladý slovenský tenista prekvapil divákov vo vypredanej hale nebojácnou hrou, pokračoval v tvrdom a presnom podaní a set dotiahol do tajbrejkového vyvrcholenia. V ňom začal excelentne, viedol 4:0 a 5:1 a napokon využil hneď svoj prvý setbal. Za 54 minút Beck zobral nečakane veľkému favoritovi set, v treťom však mal Sampras jasne navrch. Prvú hru síce získal Slovák, ale šesť ďalších domáci hráč a za 22 minút vyhral tretie dejstvo americký tenista hladko 6:1. Vo štvrtom sete to dlho vyzeralo, že Beck si vynúti ešte rozhodujúci set. Brejkol totiž súpera po prvý raz v piatej hre, viedol potom už 5:3 a v desiatej hre podával na víťazstvo vo štvrtom sete. Túto situáciu však zvládol lepšie psychicky odolnejší Sampras, ktorý vyhral štyri záverečné hry za sebou a potvrdil úlohu vysokého favorita.

Beck sa však zaskvel výborným podaním, zahral až 21 es, teda o štyri viac ako Sampras! Urobil však aj jedenásť dvojchýb, jeho súper ich mal na konte o dve menej. Víťazné údery boli z pohľadu Slováka 43:48, nevynútené chyby 37:29.