Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Tenis: Australian Open s väčším rozpočtom, naďalej bude pomáhať ázijským hráčom

TASR|Publikované 1. okt 2002 o 08:29

Melbourne 1. októbra (TASR) - Organizátori grandslamového turnaja v tenise Australian Open v Melbourne zvýšili dotáciu pre hráčov na najbližší ročník ...

Melbourne 1. októbra (TASR) - Organizátori grandslamového turnaja v tenise Australian Open v Melbourne zvýšili dotáciu pre hráčov na najbližší ročník (13.1.-26.1.) na 18,2 milióna austrálskych dolárov (10 miliónov amerických dolárov). V utorok to oznámil šéf prvého podujatia z veľkej štvorky v roku 2003 Paul McNamee.

V porovnaní s posledným ročníkom sa zvýši balík peňazí, ktorý sa rovnomerne rozdelí medzi mužov aj ženy, o 10 percent. McNamee zároveň zvýraznil význam turnaja v Melbourne pre tenis v Ázii a Oceánii: "Hlavne v Ázii je mnoho talentovaných hráčov. U nás majú možnosť presadiť sa. Austrália má za sebou bohatú tenisovú históriu s viacerými úspechmi. Ak budeme naďalej spolupracovať, môžeme výrazne pomôcť v raste bieleho športu v Ázii. Nie je dobré, že doteraz najznámejším ázijským hráčom je Američan Michael Chang, ktorý má čínskych predkov."

Austrálsky tenisový zväz už dlhšie spolupracuje s Ázijskou tenisovou federáciou v oblasti vzdelávania trénerov, hráčov aj funkcionárov. Pomáhajú aj organizátori Australian Open, ktorí od roku 1997 udeľujú divoké karty prednostne ázijským hráčom.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.