Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Tenis, Australian open: Historický titul vo štvorhre pre Číňanky

SITA|Publikované 27. jan 2006 o 07:55

MELBOURNE 27. januára (SITA) - Prekvapením sa skončilo finále ženskej štvorhry na úvodnom grandslamovom tenisovom turnaji roka Australian Open v Melbourne (dotácia 19,3 mil. AUD). Historický prvý titul ...

MELBOURNE 27. januára (SITA) - Prekvapením sa skončilo finále ženskej štvorhry na úvodnom grandslamovom tenisovom turnaji roka Australian Open v Melbourne (dotácia 19,3 mil. AUD). Historický prvý titul pre Čínu vybojoval dvanásty nasadený pár Zi Jan - Jie Ženg, ktorý zdolal najvyššie nasadenú americko-austrálsku dvojicu Lisa Raymondová - Rennae Stubssová 2:6, 7:6 (7), 6:3. Víťazné duo figuruje v rebríčku WTA vo štvorhre na 33. a 34. pozícii. Doteraz bolo ich spoločným grandslamovým maximom dvakrát štvrťfinále: vlani na US Open v New Yorku a v roku 2004 v Melbourne.

O prvý vážny zápis do histórie sa tenistky z najľudnatejšej krajiny sveta postarali už v roku 2004, keď pár Ting Li - Tian Tian Sun prekvapujúco vyhral olympijský deblový turnaj v Aténach. Číňanky majú na konte už aj tri singlové víťazstvá na turnajoch WTA Tour. Ako prvej sa to podarilo rovnako v roku 2004 Na Li, ktorá triumfovala v Guangžou vo finále nad Slovenkou Martinou Suchou. Vlani si tituly vo dvojhre pripísali terajšie víťazky z Melbourne Jie Ženg (Hobart) a Zi Jan (Guangžou).


Štvorhra - finále:

Zi Jan, Jie Ženg (12-Čína) - Lisa Raymondová, Rennae Stubbsová (1-USA/Austr.) 2:6, 7:6 (7), 6:3


Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články