Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Tenis: Austrália nebude obhajovať triumf na SP družstiev

TASR|Publikované 14. mar 2002 o 12:33

Düsseldorf 14. marca (TASR) - Obhajcovia trofeje z Austrálie nebudú štartovať na tradičnom Svetovom pohári družstiev tenistov v Düsseldorfe, hoci až ...

Düsseldorf 14. marca (TASR) - Obhajcovia trofeje z Austrálie nebudú štartovať na tradičnom Svetovom pohári družstiev tenistov v Düsseldorfe, hoci až dvaja jej hráči sú v prvej desiatke svetového rebríčka pre nasadzovanie na turnajoch.

Chronické zranenie ramena dvojnásobného víťaza US Open Patricka Raftera však prinútilo Austrálčanov vzdať sa účasti medzi elitou, pretože tretí najvyššie postavený hráč Andrew Ilie figuruje až v druhej polovici svetovej stovky rebríčka ATP. V Düsseldorfe tak bude chýbať aj aktuálna svetová jednotka Lleyton Hewitt.

Štvrtýkrát v 24-ročnej histórii SP družstiev bude teda v účastníckom poli chýbať obhajca víťazstva. Rovnaká situácia nastala aj vlani, keď na dvoroch Rochusclubu absentovali Slováci, obhajcovia titulu z roku 2000. Aj v tomto roku budú slovenskí tenisti medzi osmičkou najlepších tímov chýbať, pretože podľa umiestnenia dvoch najlepších hráčov v rebríčku na konci minulého roka si účasť nevybojovali. Po odhlásení Austrálie však už majú istotu štartu domáci Nemci, okrem nich ešte USA, Rusko, Španielsko, Francúzsko, Veľká Británia a Švédsko. Jedna krajina ešte dostane od organizátorov voľnú kartu.

mp mi

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.