Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Tenis: Austrálčania prvýkrát v histórii doma na antuke

TASR|Publikované 6. dec 2002 o 10:28

Sydney 6. decembra (TASR) - Stretnutie prvého kola Svetovej skupiny Davisovho pohára Austrália - Veľká Británia, ktoré je na programe na budúci rok ...

Sydney 6. decembra (TASR) - Stretnutie prvého kola Svetovej skupiny Davisovho pohára Austrália - Veľká Británia, ktoré je na programe na budúci rok od 7. do 9. februára v Sydney, sa bude hrať na antuke. Austrálčania tak prvýkrát v histórii budú hrať na domácej pôde na antuke.

"Ak chceme zdolať takých hráčov ako sú Tim Henman a Greg Rusedski, potom najväčšie šance máme práve na antuke. Obaja sú totiž výborní hlavne na tráve a tvrdom povrchu. Môžem garantovať, že Briti nebudú antukou nadšení," prezradil dôvody antukovej voľby Austrálčanov nehrajúci kapitán ich daviscupového tímu John Fitzgerald.

Hrať sa bude v olympijskom areáli Medzinárodného tenisového centra v Sydney. Domáci organizátori si pozvali na pomoc s položením antuky francúzskych špecialistov. V blízkosti budú aj dva tréningové antukové kurty, ktoré tam zostanú aj po skončení zápasu s Veľkou Britániou.

mr fi

Súvisiace články