Streda, 14. apríla, 2021Meniny má Justina

Tenis: Austrálčan roka Rafter bude čoskoro otcom

TASR|25. jan 2002 o 11:06

Sydney 25. januára (TASR) - Predseda austrálskej vlády John Howard menoval v piatok tenistu Patricka Raftera za Austrálčana roka. Zástupcov médií u ...

Sydney 25. januára (TASR) - Predseda austrálskej vlády John Howard menoval v piatok tenistu Patricka Raftera za Austrálčana roka. Zástupcov médií u protinožcov však v ten istý deň zaujala aj informácia, že Rafter spoločne s priateľkou Larou Felthamovou čakajú cez leto príchod na svet ich prvého potomka.

Dvojnásobný víťaz US Open a dvojnásobný finalista Wimbledonu pri preberaní ceny vzdal hold odvážnym požiarnikom, ktorí počas vianočných sviatkov bojovali s rozsiahlymi požiarmi v štáte Nový Južný Wales.

"Je to pre mňa obrovská pocta. Byť svetovou jednotkou alebo vyhrať grandslamový titul znamená veľa, ale ocenenie Austrálčan roka je vrcholom môjho doterajšieho života. Nemôžem však zabudnúť na požiarnikov z celej Austrálie, ktorí sa vzdali Vianoc a namiesto toho riskovali pri hasení svoje životy. Myslím, že každý z nich je skutočným Austrálčanom roka," uviedol 29-ročný Rafter, ktorý je známy svojou charitatívnou činnosťou. Po svojom prvom grandslamovom titule na US Open v New Yorku venoval 300.000 dolárov na založenie centra v Brisbane na liečbu mladých ľudí postihnutých rakovinou.

Rafter, ktorý pochádza z deviatich detí, sa čoskoro stane prvýkrát otcom. Jeho priateľka Lara Felthamová by mala približne koncom júla priviesť na svet ich prvé dieťa. "Sme z toho veľmi vzrušení a plní očakávania. Skutočne sa na dieťa teším," povedal Rafter.

Súvisiace články